Хроніки місцевої диктатури: Василь Мазур зі своїм виконкомом намагався обмежити Конституційне право бердичівлян на зібрання ФОТО та ВІДЕО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: П'ятниця, 13 липня 2018, 09:41
Автор: Олесь Небайдужий
Перегляди: 2883

Лише рішенням двох судів вдалося зупинити зазіхання команди міського голови Бердичева Василя Мазура на Конституційне право мешканців нашого міста на мирні зібрання та свободу слова. Незмінний більше 16 років чиновник хотів заборонити збір підписів серед містян, який ініціював голова громадської організації «Джерело довіри» Олег Козловський.

Важливо, що таке ставлення до Основного закону місцева влада продемонструвала напередодні державного свята - дня Конституції України 28 червня.

 

Як вдалося дізнатися незалежному інформаційному ресурсу Бердичів СІТІ з позовної заяви, в суді чиновники Василя Мазура вимагали «обмежити проведення мирної інформаційної акції по проблемі екологічного забруднення річки Гнилоп’ять від міста Бердичева до міста Житомира».

Цинізм полягає в тому, що аргументували вони це статтями з Конституції щодо гарантування права на відпочинок, розвиток та в інтересах національної безпеки.

Проте Житомирський окружний адміністративний суд на чотирьох сторінках пояснив юристам Бердичівського міського голови, що:

«Виходячи з того, що зібрання громадян часто мають на меті привернення уваги органів влади до проблем суспільства у зв’язку з чим мають право «бути почутими» саме цими органами та плануються в місцях їх розташування… Зважаючи на мету спланованої відповідачем акції – «бути почутим», сумнівною виглядає позиція позивача щодо недоречності її проведення під час святкування загальноміського характеру».

В задоволенні позову виконавчого комітету Василя Мазура було відмовлено.

Бердичівляни навіть не здогадуються, що навіть в розпал Дня міста 24 червня міська влада намагалася зупинити проведення екологічної акції ще й в другому … Житомирському апеляційному адміністративному суді.

Цього разу суд роз’яснив хибність аргументації юристів бердичівського виконкому вже на п’яти сторінках.

Цікаво, що в позовній заяві спочатку вказували 10 тисяч учасників святкових заходів з нагоди Дня міста. Після його програшу, в апеляційній скарзі за два дні ця кількість, в тлумаченні спеціалістів-юристів зросла вже до 30 тисяч.

Хроніка місцевої диктатури, в цьому випадку, закрутилася на підставі звернення начальника відділу бердичівської культури В. Кузьменко, задля чого оперативно 22 червня зібрали навіть засідання виконавчого комітету Василя Мазура, який ухвалив рекомендацію перенести акцію на інший день.

Після рішення двох судів, законних підстав міський голова заборонити інформаційну акцію не мав. Тому під час її проведення з’явилися спортивної зовнішності члени виконкому та депутати від фракції БПП. Один з них Анатолій Блащук фізично вирвав з рук молодого хлопця транспарант на якому було написано «Гарному місту гарні дороги». Агресивні чиновники ображали людей та явно провокували юних бердичівлян на відповідну реакцію.

Безчинствам наближених до міського голови Василя Мазура депутатів та членів виконкому, які вчинили перепалку з молоддю вдалося зарадити тільки після втручання правоохоронних органів.

Серед агресивно налаштованих представників влади було помічено голову фракції «Блоку Петра Порошенка» в Бердичівській міській раді Віталія Березовенко, голову депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства Романа Левицького, членів виконкому Анатолія Блащука та Павла Гайдаманчука.

В той же час, це не завадило проведенню акції мирного характеру активістами, яким небайдужа доля Бердичева. Основна увага під час акції була приділена якості питної води. Бажаючі мали змогу ознайомитися з кольоровою гаммою рідини, яка тече з кранів і за яку з власних кишень щомісяця мають сплачувати бердичівляни.

Навіть така мирна акція в умовах бердичівської диктатури викликає тваринний страх міської влади. Попри офіційний розклад, Василь Мазур несподівано вийшов на святкову сцену Дня міста майже на годину раніше. Після чого нашими журналістами там поміченим і не був.

Варто також відзначити, що такі забаганки міського голови як позов, коштували міському бюджету обов’язкової сплати вартості судового збору.

В підсумку виявилось, що проти мирних акцій, активістів, гарних доріг та чистої води виступає дрібна кількість людей, які вже не перший рік отримують зиск з міського бюджету чи комунальної власності. Лише цим можна пояснити їхню агресивну та неадекватну поведінку та намагання перешкодити громадським заходам.

Пропонуємо Вашій увазі фото та відео того, що відбувалося на святкуванні Дня міста в 2018-ому році.

 

Читайте також:

Бердичів офіційно визнали депресивним містом

Бердичів – лідер серед забруднювачів повітря в Житомирській області 

Бердичів – не прозоре місто з високими корупційними ризиками РЕЙТИНГ

Бердичів отруює район навколо ВІДЕО

В Бердичеві більше ніж на півтисячі зменшується кількість населення 

Бердичевляни не можуть притягнути до відповідальності тих осіб, що допустили жахливу якість води у місті

Стихійне сміттєзвалище в Бердичеві призвело до зміни складу грунту

16 років тому Василя Мазура обрали міським головою Бердичева. Неповний перелік «досягнень»

Відеосюжет Бердичівське TV

   
   
   


Ваш IP:3.238.111.130
   
@Mail.ru.