Бердичів – лідер серед забруднювачів повітря в Житомирській області ІНФОГРАФІКА

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Четвер, 10 серпня 2017, 08:13
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 4403

В Бердичеві люди вже звикли, що місто постійно отруює район та по-варварськи скидає неочищені стоки. Періодично горить сміттєзвалище, а дослідження атмосферного повітря в нашому місті просто вражає. Виявляється, Бердичів – лідер серед забруднювачів повітря в Житомирській області! В сумній статистиці місцевої безгосподарності нам вдалося обійти навіть Коростенщину, яка свого часу потерпіла через аварію на ЧАЕС.
Стратегія розвитку Житомирської області до 2020 року відкриває справжній стан справ у розділі «Екологічний стан області». Подаємо Вашій увазі весь текст.

 

Стан атмосферного повітря Для Житомирської області характерні два види забруднення атмосфери: ареальний та лінійний. До першого відносяться викиди забруднюючих речовин підприємствами від стаціонарних джерел. Другий, пов’язаний із забрудненням атмосфери вздовж автомагістралей внаслідок інтенсивного руху транспортних засобів. На транспорт припадає 80,5% усіх викидів забруднюючих речовин в атмосферу, промислові підприємства – 19,5%. В цілому, починаючи з 2005 року, в області спостерігається стійка тенденція до збільшення обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферу, яка дещо стабілізувалася після 2009 року та залишається на рівні 86-88 тис. тон на рік. Загальне збільшення валових викидів від стаціонарних джерел забруднення спричинено підвищенням обсягів виробництва на підприємствах теплоенергетики, будівельних матеріалів, а від пересувних джерел – внаслідок збільшення кількості автотранспорту та інтенсивності руху. За показником обсягів викидів у розрахунку на 1 особу, кількість викидів в атмосферне повітря у Житомирській області не характеризується чіткою тенденцією до зниження, а у розрахунку на 1 кв. км тримається на рівні 2009 року (2,9 т).

  

Суттєвий вплив на стан довкілля області мають підприємства, зосереджені у містах обласного значення (38,1% від загальної кількості), ними викинуто в повітря 8,4 тис.т забруднених речовин (48,8% обласного обсягу). До найбільших підприємств – забруднювачів атмосфери регіону відносяться: Бердичівська філія управління магістральних газопроводів «Київтрансгаз» (обсяг викидів склав 5 тис. т або 29% загальнообласного обсягу), Новоград-Волинська виробничо-технічна служба Рівненського лінійно – виробничого управління магістральних газопроводів «Львівтрансгаз» (3,9 тис. т або 29,9%), ПРАТ «Коростенський завод МДФ» (0,7 тис. т або 4,1%), ТОВ «Вівад 09» (0,5 тис. т або 2,9%), «Іршанський гірничозбагачувальний комбінат» ПАТ «Кримський титан» (0,4 тис. т або 2,4%). Щільність викидів від стаціонарних джерел забруднення у розрахунку на 1 кв.км . території області склала 577,1 кг шкідливих речовин, а на одну особу – 13,6 кг. Найбільше викидів діоксиду вуглецю в атмосферу області потрапляє від КП «Житомиртеплокомуненерго» (198,7 тис. т або 26,9% загальнообласного обсягу), Бердичівської філії управління магістральних газопроводів «Київтрансгаз» (120,3 тис. т або 16,2%), ТОВ «Церсаніт-Інвест» (48,7 тис. т або 6,6%), комунального підприємства теплозабезпечення м. Коростеня (40,4 тис. т або 5,5%), КП «Бердичівтеплокомуненерго» (32,6 тис. т або 4,4%).

Таким чином, маємо змогу порівняти рівень забруднення на інфографіці від незалежного інформаційного ресурсу Бердичів СІТІ наше місто з іншими найбільшими «мегаполісами» Житомирщини.

   
   
   


Ваш IP:44.200.82.149
   
@Mail.ru.