У Бердичеві голова комісії з перейменування пручається декомунізації ВІДЕО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Неділя, 24 липня 2016, 20:56
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 2820

На сесії Бердичівської міської ради 21 липня, ухвалили рішення про нове перейменування вулиць, всупереч розпорядженню голови Житомирської ОДА Сергія Машковського.

Декомунізація перейшла в наступну фазу – боротьби за кожну вулицю. Міська комісія з перейменування вулиць, на чолі з керуючою справами виконкому Надією Мохно вкотре намагається залишити якомога більше старих (читай комуністичних) вулиць.

 

Попри існуючі в розпорядженні голови облдержадміністрації українські вулиці (Добровольчих батальйонів, Гетьмана Мазепи, Олега Ольжича, Євгена Коновальця, Євгена Ярмолюка, Романа Шухевича, Павла Скоропадського, Степана Бандери, Миротворців) можуть так і не з’явитись.

Натомість Надія Мохно апелює до довідки Українського Інституту національної пам'яті відповідно до якої не треба перейменовувати комуністичні назви вулиць Ватутіна, Волховбуду, Генерала Леселідзе, Інтернаціоналістів, Лілії Карастоянової, Паризької Комуни, Сакко і Ванцетті, Сєрова, Чкалова.

За відповідне  рішення проголосували промерські фракції БПП, Самопоміч, УКРОП та Опозиційний блок.

Нагадаємо, Іван Сєров - голова КДБ, під його керівництвом здійснювались жорстокі репресії на Західній Україні в 1939 році. Волховбуд – місто на півночі Росії розбудоване засудженими. Нікола Сакко й Бартоломео Ванцетті — учасники анархістського руху, вихідці з Італії, які народилися і проживали в США. Засуджені та страчені на електричному стільці за вбивство касира і двох охоронців взуттєвої фабрики у США. До Бердичева жодного відношення не мають. Лілія Карастоянова – болгарська пропагандистка комунізму.

До цього, бердичівська Надія Мохно стала відома в Україні як захисник Карла Маркса та Фрідріха Енгельса.

   
   
   


Ваш IP:18.232.31.255
   
@Mail.ru.