Волонтери Бердичева провели міжнародну конференцію

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Понеділок, 25 липня 2016, 08:39
Автор: Костянтин Полонський
Перегляди: 2229

У Бердичеві 15 липня 2016 року відбулась Міжнародна конференція «Кризова інтервенція. Взаємодія державних та неурядових організацій щодо роботи з ветеранами, воїнами АТО та їх родинами». Захід став завершальним етапом Польсько-Українського проекту «Кризова інтервенція – підтримка неурядових громадських організацій в Україні, які працюють з воїнами АТО та їх родинами. Фінансується в рамках Програми Польсько-Американського Фонду Свободи «Перетворення в регіоні».

 

Відбулася презентація роботи соціального театру під керівництвом Марека Костюлека – актора та режисера Театру Крик (Машево, Польща).

Основною задачею театру Марек вважає висвітлення очима молоді проблем сучасної ситуації, яка склалась в нашій державі. Опісля виступу театру, який цілком складався з творчої молоді Бердичева, відбулась панельна дискусія.

Лілія Мусіхіна письменниця, етнограф, керівник волонтерського корпусу Самооборони Майдану з Тернопільщини наголосила на реаліях та засобах боротьби волонтерів: «Ми воюємо скотчем, телефоном і фейсбуком».

Окрім того, у дискусії брали участь Павло Гайдаманчук, Олександр Осадчий, Оксана Заводяна, Юлія Огороднійчук та Велерій Данилін.

Пообіді відбулися тематичні виступи. Оплески стоячи заслужила редактор та ведуча, яка підтримує бійців морально, ГО Творча Сотня «Рух до перемоги» (м. Старокостянтинів) Перебуваючи на інвалідному візку вона не захотіла «бути свинею», коли хлопці там гинуть і разом зі своїми друзями професійними артистами Національної опери об’їздила з концертами усю лінію фронту. Вона дала надію на перемогу багатьом бійцям ЗСУ, Нацгвардії та добровольчих батальйонів.

Конференція проілюструвала, що не лише прості громадяни, а і церква відстоює українську державність. Сестра Антоніна Пухальська (кляштор Босих Кармелітів) розповіла як вони збирали допомогу бійцям на відправляли її на схід.

Загалом важливість капеланського служіння в умовах війни стає життєвонеобхідним. Ієрей Костянтин Карпенко (УПЦ КП, настоятель Хресто-Воздвиженського храму) який ще з 2014 року служить капеланом у зоні АТО відзначив, що головним завданням капелана є «бути поруч в найтяжчих умовах війни».

Перший день конференції закінчився презентацією фільму «Волонтери АТО» та Довідника психологій для волонтерів, які працюють з ветеранами та воїнами АТО. Волонтери бердичівщини самі його створили виходячи зі свого досвіду у цій нелегкій  та важливій справі.

   
   
   


Ваш IP:44.192.79.149
   
@Mail.ru.