Завдяки Євросоюзу село Рея змінило в дитячому садочку систему опалення на ефективнішу ВІДЕО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Неділя, 23 липня 2017, 14:28
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 2318

В рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» бердичівські журналісти мали змогу на власні очі пересвідчитися на важливості реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. З метою підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між нашою державою та Європейським Союзом представники місцевих ЗМІ відвідали завершення мікропроекту «Інноваційні енергоефективні заходи в Рейському дитячому навчальному закладі «Червона Шапочка».

 

В Бердичівському районі вже більше двох років тому розпочалась реалізація спільних проектів, які фінансуються Європейським Союзом. Згуртувавшись Рейська громада обрала найпріоритетнішу проблему, зробивши акцент на реконструкцію системи опалення з встановленням піролізного котла в дошкільному навчальному закладі «Червона шапочка» , тим паче, що в цьому ж приміщені ще й знаходиться фельдшерсько-акушерський пункт та сільська бібліотека.

Після проведення тендеру по відбору підрядної організації, за рахунок зекономлених коштів, було утеплено горище дитячого садка мінеральною ватою. Крім того, за кошти Фонду Регіонального розвитку проведено внутрішній ремонт приміщення.

Загальна вартість проекту склала 628 тисяч гривень, з них  проект ЄС/ПРООН надав 334 тисячі гривень, жителі села зібрали 32 тисячі гривень, обласна рада надала 86 тис. грн., 150 тис. грн. надійшло з районного бюджету та 26 тис. грн. – з бюджету Рейської сільради.

Цей мікропроект став найбільш вартісним з усіх проектів, що реалізуються на території нашої області.

Важливість його впровадження полягає перш за все, в стимулюванні самоорганізації громад, адже об’єднує ресурси місцевих жителів та органів місцевого самоврядування для вирішення соціально важливих проблем. Бюджетних коштів завжди не вистачає, тому дуже важливо залучати для розвитку інфраструктури територій міжнародні гранти, одним із яких є проект ЄС/ПРООН.

На сьогодні в Житомирській області в рамках проекту ЄС/ПРООН беруть участь 8 районів, в яких реалізується 33 мікропроекти. 

Нагадаємо, окрім Реї, на території Бердичівського району в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІІ» впровадили  свої ініціативи три громадські організації з сіл Скаківка,  Хажин та Никонівка. 


   
   
   


Ваш IP:44.200.82.149
   
@Mail.ru.