Телефонні шахраї у Бердичеві прикидаються працівниками банку

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Четвер, 25 червня 2015, 20:56
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 1408

До Бердичівського міськвідділу міліції звернулась 62-річна місцева жителька, повідомивши про підозріле зникнення зі свого банківського рахунку понад 8 тисяч гривень. Як з’ясувалося, напередодні на мобільний зателефонував нібито працівник банку і попросив продиктувати персональні дані рахунку задля налаштування системи, яка начебто дала збій і банківська картка жінки заблокувалася.

 

Заявниця виконала прохання, а в подальшому отримала СМС-повідомлення про зняття коштів зі свого банківського рахунку.

Аналогічна заява надійшла до міліції й від 58-річної жительки району. За кілька годин після розмови із «банківським працівником» жінка позбулася 4500 тисяч гривень.

Майже 7 тисяч гривень втратила зі своєї картки і 36-річна жінка, яка за схожих обставин повірила незнайомцеві і продиктувала йому конфіденційні банківські реквізити власного рахунку.

Потрапила на гачок шахраїв і 35-річна бердичівлянка, яка повідомила шахраям персональні дані банківської картки і таким чином позбулася 1200 гривень із власного рахунку.

– Вищевказані події були кваліфіковані як шахрайство. У рамках розпочатого за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України досудового розслідування міліція встановлює особи пройдисвітів і їх місцезнаходження,– розповів начальник Бердичівського МВ УМВС Роман Зайцев.

Міліція вкотре застерігає бердичівлян від ошуканств, що вчиняються від імені банківських працівників під виглядом усунення раптових проблем в електронній системі або ж проведення фінансових операцій. Лише за останній тиждень у результаті подібних шахрайств четверо жителів Бердичівщини втратили понад 20 тисяч гривень з власних рахунків.

Водночас міліція звертається до громадян: аби не стати жертвами шахраїв, дотримуйтеся елементарних правил:

- нікому і за жодних обставин не надавайте особистої інформації (номер банківської картки, рахунку, CVV-код, пін-код, коди, які надходять уСМС-повідомленнях тощо), тим більше в телефонному режимі;

- не довіряйте телефонним сповіщенням про невиконані кредитні зобов’язання й необхідність у зв’язку з виниклим непорозумінням звірити номер вашого кредитного рахунку з нібито наявною інформацією у банку. Принагідно згадайте, що у контактному центрі установи зазвичай клієнтів запитують лише чотири останні цифри вашої кредитки.

Врешті, у питаннях фінансового характеру керуйтеся здоровим глуздом, а у разі потреби - радьтеся з фахівцями.


Бердичівський МВ УМВС України
в Житомирській області

   
   
   


Ваш IP:18.232.31.255
   
@Mail.ru.