"Росспівробітництво" - це інструмент російської експансії в Україні

Категорія: Регіональні новини
Опубліковано: Вівторок, 29 жовтня 2019, 10:56
Автор: Житомир-Експрес
Перегляди: 1884

У вересні 2019 року виповнилось 11 років з моменту створення спеціалізованого органу російської «м'якої сили» - Федеральної агенції у справах СНД, співвітчизників, які проживають за кордоном і міжнародної гуманітарної співпраці, або, простіше кажучи, - так званого «Росспівробітництва».

Про створення такого інституту в РФ заговорили в 2005 році - після першого майдану на Україні. Вже вочевидь тоді, у вузьких колах Кремля, створювався план окупації українських територій. Пізніше, війна з Грузією 2008 року підштовхнула до створення єдиної мережі російського впливу в країнах СНД, яка повинна була різко посилити вплив Росії на громадянське суспільство на відповідних територіях.

До 2013 року фіксувалося катастрофічне падіння впливу РФ на процеси в громадянському суспільстві країн СНД, але вже влітку цього ж року соціологічні опитування на Україні показували приблизну рівність прихильників євроінтеграції і прихильників вступу України в Митний Союз, що свідчить про активізацію політики Росії в напрямку зриву спроб України інтегруватися в європейську спільноту.
Головне завдання «Росспівробітництва» - об`єднання закордонних спільнот російської діаспори для їх використання в напрямку просування інтересів РФ та захисту російської меншини за кордоном, в т.ч. в Україні.
На сьогоднішній день з ініціативи МЗС РФ, «Федеральної агенції у справах СНД, співвітчизників, які проживають за кордоном і міжнародної гуманітарної співпраці» та ГО «Фонд« Русский мир» урядом РФ розроблено і діє Комплексний план державної політики, щодо співвітчизників, які проживають за кордоном до 2020 року, спрямований на консолідацію та активізацію таких осіб в напрямку формування позитивного іміджу та відновлення сприйняття РФ на міжнародному рівні, шляхом впровадження через місцеві проросійські структури різних заходів, перш за все культурологічних.
Координаторам в регіонах, в т.ч. на території Житомирської області, де так само функціонує даний інститут росвпливу під керівництвом Тіміряєва Євгена Романовича, була поставлено завдання розробки відповідних заходів, що фінансуються через представництво «Росспівробітництва».
Як відомо, Росспівробітництво виступає співзамовником Федеральної цільової програми з розвитку російської мови. У його сфері відповідальності розвиток російської мови за кордоном. Але і тут, незважаючи на виділені кошти, ситуація наближенаа до плачевної. За даними ООН, носіїв російської мови в світі стає все менше з кожним роком. Однак Росспівробітництво регулярно звітує про освоєння коштів на підтримку російської мови, виділених йому в рамках ФЦП, незважаючи на всі провальні спроби реалізації таких.
В межах зазначеного плану протягом жовтня-листопада 2019 року держструктурами РФ заплановано проведення масових заходів, таких як «XIII Асамблея« Русского Мира », під час якої також будуть обговорювати ситуацію в Україні; Всесвітня координаційна рада російських співвітчизників; сяткування іноземними спільнотами російської меншини дня народного єднання Росії (відзначається з 2005 року по всій території РФ, а також на території самопроголошених псевдодержавних утворень Південна Осетія, Предністровская Молдавська Республіка, т.зв. «ДНР» та «ЛНР»), а також ряду інших заходів на территорії РФ, для участі в яких Москва планує залучити відомих українських експертів, істориків та інших авторитетних представників українських наукових кіл з метою спроби нав'язування їм російської ідеології в інтересах Кремля.
"Русский мир" в Україні нікуди не зник. Використовуючи подібні легальні і не зовсім інструменти впливу, Росія продовжує через своїх ставлеників, що осіли в нашому суспільстві, намагатися впливати на процеси в нашій державі, ініціюючи створення різних нових методів, які, відповідно її задуму, повинні спровокувати нестабільність і хаос серед українського населення.
Особливістю реалізації політики «м’якої сили» Росії є те, що, зазвичай, «м’який» економічний та культурний її вплив на сусідні країни супроводжується жорсткою силою військ і добре розвиненою інфраструктурою безпеки. Росія використовує «м’яку силу» як інструмент відновлення свого впливу на пострадянському просторі.
Претендуючи на впливи глобального масштабу, кремлівські ідеологи спрямували неабиякі пропагандистські зусилля і на зовнішній світ, країни демократичної традиції. Численні “акції” з російським слідом, на зразок підготовки державного перевороту в Чорногорії, провокування російсько-грузинської війни в Південній Осетії нагадали світові про те, що російська “м’яка сила” завжди готова перетворитися на як завгодно жорстку силу.
Отож закономірно, що багаторічна підривна робота російської ідеологічної машини стає об’єктом міжнародної уваги.
Концепцію «Русского мира» просуває російська держава зусиллями Фонду «Русский мир» та Російська православна церква (Московський патріархат). Створений декретом Путіна у 2007 році фонд «Русский мир» поєднує представників президентської адміністрації, МЗС РФ і російського міністерства освіти. Фактично російські державні відомства та церква спільними зусиллями просувають філософію та творять мережеву структуру підтримки російської експансії в країнах своєї зацікавленості.

 

Житомир-Експрес

 

 

 

 

   
   
   


Ваш IP:3.238.111.130
   
@Mail.ru.