По всій Житомирщині влада заборонила ловити рибу й раки

Категорія: Регіональні новини
Опубліковано: Вівторок, 30 квітня 2019, 05:16
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 2657

З 1 квітня у Житомирській заборонено всяке рибальство на час ходу риби на нерест і на період відкладення ікри. А лов раків заборонений на час виношування ікри, личинок першої і другої линьок.

Відповідний наказ про встановлення весняно-літньої заборони опублікували на офіційному сайті управління рибоохорони в Житомирській області.

 

В документі йдеться про заборону вилову:

- на річках та їх притоках з 01 квітня по 20 травня;

- на водосховищах та ставках з 01 квітня по 10 червня;

- у новостворених водних об'єктах та інших водних об'єктів з 01 квітня по 30 червня.

Щоправда дозволяється любительський і спортивний лов риби з берега в межах населених пунктів, розташованих на берегах водойм і річок та за межами місць нересту однією поплавковою або донною вудками з одним гачком або спінінгом. Місцями нересту при цьому вважаються мілководдя, заплави, заливні луки, прибережна рослинність на річках, озерах, водосховищах, штучних водних об'єктах.

Забороняється організація змагань з рибальства та підводного полювання в період нересту риби. Навіть більше того, забороняється  пересування будь-яких плавзасобів, за винятком суден контролюючих та інших державних органів, що використовуються для виконання ними своїх службових обов'язків. Забороняється й добування з води будівельних матеріалів в тому числі піску.

Законодавчо питання вилову риби регулюється Законом України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», «Правилами промислового рибальства в рибогосподарських водних об'єктах України» та «Правил любительського і спортивного рибальства», затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України.

   
   
   


Ваш IP:18.232.31.255
   
@Mail.ru.