Пенсійний фонд України стає зручним, запроваджуючи нові онлайн сервіси

Категорія: Регіональні новини
Опубліковано: Понеділок, 15 квітня 2019, 09:16
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 2645

Після Революції Гідності стало помітно наскільки швидко Пенсійний фонд України стає в першу чергу якісним сервісом. Якщо в листопаді 2016 року в Бердичеві відкрили сучасний фронт-офіс обслуговування громадян, то вже нині державна структура презентує для користувачів зручні онлайн сервіси.

Задля ефективної взаємодії з громадянами та оперативного надання інформації на веб-порталі електронних послуг Пенсійним фондом України (ПФУ) впроваджено ряд сервісів, орієнтованих на пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників. Це, зокрема:

 

  • налаштування послуги безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та розміру свого страхового стажу);
  • отримання довідок, достовірність яких підтверджується ОК-кодом (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із Реєстру застрахованих осіб, довідку про розмір пенсії);
  • інформацію про свій «зароблений» страховий стаж (загальний та у розрізі кожного року), щомісячні відрахування (єдиного соціального внеску) роботодавцем через кабінет страхувальника.

 

Про це журналістам з чотирьох областей - Вінницької, Житомирської, Хмельницької та Чернівецької стало відомо на прес-конференції “Запровадження нових сервісів веб-порталу електронних послуг Пенсійного Фонду України”, яка відбулася у Вінниці 11 квітня за підтримки Проекту USAID “Трансформація фінансового сектору в Україні”.

 

Під час заходу заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко та  заступник директора Департаменту інформаційних систем та електронних реєстрів Фонду Валентина Боршовська ознайомили з новаціями в роботі.

 

Наразі вже понад 93 тис. громадян Житомирської області оцінили переваги електронних послуг і стали користувачами веб - порталу Пенсійного фонду України. З них майже 4 тис. користувачів зареєстровано упродовж січня - березня 2019 року.

Понад 51% (46 тис. осіб) було зареєстровано упродовж 2018 року.

За даними порталу, активовано 6,5 тис. користувачів, що становить 7% від кількості зареєстрованих. Найактивнішими користувачами порталу електронних послуг є мешканці міст Житомира, Бердичева та Новоград-Волинського, найменше користуються послугами веб - порталу мешканці Ємільчинського, Коростишівського та Хорошівського районів.

Реєстрація на веб-порталі електронних послуг здійснюється з використанням електронного цифрового підпису, або за логіном і паролем. Електронний цифровий підпис можна отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК), перелік яких є на порталі. Логін і пароль видається в будь-якому відділенні Пенсійного фонду при пред'явленні паспорта та ідентифікаційного коду.

Електронний цифровий підпис дає можливість застрахованій особі увійти до персонального кабінету, в якому можна дізнатись про свій «зароблений» страховий стаж (загальний та у розрізі кожного року), інформацію про щомісячні відрахування (єдиного соціального внеску) роботодавцем.

Також дистанційно (без особистого відвідування установ Пенсійного фонду) можна отримати різні довідки (наприклад, витяг із Реєстру застрахованих осіб, довідку про розмір пенсії, індивідуальні відомості про застраховану особу - довідка ОК - 5). Достовірність таких довідок фахівці відповідних установ перевірятимуть через код та спеціальний багатозначний номер під ним.

Користувач веб-порталу може налаштувати безкоштовний сервіс СМС- інформування, який дозволить щомісячно безкоштовно отримувати короткі повідомлення:

  • для застрахованих осіб про зарахування/незарахування єдиного соціального внеску підприємством, на якому він працює, інформацію про «зароблений» особистий страховий стаж;
  • для пенсіонерів про результати розгляду звернення за призначенням/перерахунком, поновленням пенсії, необхідність звернення до ПФУ для підтвердження даних про особу.

Наразі, до послуги СМС - інформування залучено понад 31 тис. громадян Житомирської області. З них, 10,8 тис. осіб підключили дану послугу у січні - березні поточного року, що становить понад 13% від загальної кількості осіб, які звернулись до підрозділів обслуговування громадян упродовж січня - березня 2019 року.

Жителі регіону оцінили можливість зручно і оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України та дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення до підрозділів з обслуговування громадян.

Прослідковується збільшення кількості звернень громадян до органів Фонду в Житомирській області через веб-портал електронних послуг.

Упродовж січня - березня 2019 року в області зареєстровано 273 звернення на веб - порталі Пенсійного фонду України, що в 1,8 раз більше показника відповідного періоду минулого року.

У 2018 році в області зареєстровано 552 таких звернення, що в 3,1 рази більше, ніж у 2017 році.

Також через особистий кабінет можна подати електронне звернення до Пенсійного фонду та записатись на особистий прийом.

Пенсійний фонд України створив кабінет страхувальника, через який можна перевірити інформацію про подання звітності, бачити повну інформацію стосовно сплати підприємством та фізичними особами-підприємцями єдиного соціального внеску, в тому числі - щодо заборгованості з цього виду платежу до Фонду. Окрім того через кабінет страхувальника можливо отримати інформацію для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності працівника (лікарняні).

«Як видно, Пенсійний фонд прагне змін. Втілюючи нові види послуг та способи їх надання, ми робимо важливі кроки, спрямовані на покращення доступності наших сервісів. Сервіси Фонду мають ставати більш комфортними, якісними, зрозумілими для громадян. Ми переконані, що максимальна кількість послуг має надаватись дистанційно, що дозволить не тільки економити час громадян, але й покращить ефективність роботи самого Фонду, оптимізує його видатки», — підсумувала під час прес-конференції заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

Нагадаємо, об’єднане управління Фонду в м. Бердичів та Бердичівському районі надає послуги для більш ніж 31 тис. пенсіонерів та 21 тис. застрахованих осіб міста й району. Оновлена зала обслуговування громадян розрахована на 8 робочих місць, що є достатнім для надання послуг громадянам, які звертаються до Фонду. В середньому це 60-80 людей на день.

Робочі місця фронт-офісу обладнані сучасною комп’ютерною технікою, пристроями для сканування, здійснюється повна аудіо- та відеофіксація прийому громадян. Фахівці залу працюють у Централізованій підсистемі призначення та виплати пенсій та в оновленому Реєстрі застрахованих осіб. Призначення пенсій здійснюються за новою технологією обробки пенсійної документації, тобто документи майбутнього пенсіонера скануються, заява заповнюється спеціалістом в електронному вигляді, і лише роздруковується для підписання.
Обслуговування громадян, які звернулись, здійснюється незалежно від  місця їх реєстрації або проживання.

Створення таких сучасних офісів, які забезпечать  максимальну зручність для громадян,  високу якість  обслуговування, комплексне й оперативне вирішення  питань осіб які звертаються до органів Фонду – це вимога часу. Така система обслуговування й інформаційні технології, які використовуються у цій залі, дозволяють значно оперативніше та якісніше надавати послуги, а в подальшому –  повністю відмовитись від паперового документообігу.

Відео про те, як користуватись особистим кабінетом, отримувати онлайн-довідки та замовити послугу СМС-інформування можна переглянути на офіційному веб-ресурсі Фонду www.pfu.gov.ua у розділі «Інструкції».


Адреса Пенсійного фонду в Бердичеві: вулиця Гетьмана Мазепи, 29А
Телефон: 04143 20109

   
   
   


Ваш IP:44.192.79.149
   
@Mail.ru.