27 березня бердичівлянам доведеться спати на годину менше

Категорія: Новини України
Опубліковано: Вівторок, 08 березня 2016, 21:43
Автор: Інфопростір
Перегляди: 2261

Україна традиційно в останню неділю березня, 27-го числа, перейде на літній час. О третій ночі за київським часом стрілки годинників слід буде перевести вперед на годину – до четвертої. Тож спати доведеться на годину менше.

Нагадаємо, перехід на літній та зимовий час в Україні регулює постанова Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року №509 "Про порядок обчислення часу на території України". Час переводять двічі на рік – в останню неділю березня переходять на літній час, а в останню неділю жовтня – на зимовий. У 2011 році була спроба скасувати перехід на літній-зимовий час, але потім це рішення скасували через нарікання жителів Західної України (мовляв, уранці, коли треба йти на роботу, в школу чи дитсадок, там ще дуже темно надворі), а також через проведення в Україні футбольного Євро-2012.

Цього року знову прохають "не переводити годинник на літній час, залишити природній для українців час". Відповідну електронну петицію на сайті президента Петра Порошенка зареєструвала Ірина Кондратенко.

"Радянська практика двічі на рік втручатися у природний часовий ритм країни негативно позначається на здоров'ї людей, які щоразу вимушені штучно та насильно перелаштовуватися на новий час. Школярі також вибиваються зі звичного життєвого ритму, а це позначається на успішності і стані здоров'я учнів. Велика кількість незручностей через переведення годинника виникає і у транспортній площині – необхідно переписувати розклади всього транспорту, особливо це стосується закордонних подорожей потягом чи літаком. Уже неодноразово експерти заявляли, що для українців природнім є саме зимовий час, адже нам важливо, щоб восени та взимку ранки були світлими.

Пропонуємо президенту переглянути питання переведення годинника та ініціювати відмову від цього застарілого явища", – ідеться в проханні. Петиція назбирала поки що 101 підпис із 25 тисяч, необхідних для початку розгляду.

   
   
   


Ваш IP:44.200.145.223
   
@Mail.ru.