Законопроекти Верховної Ради України: Яка Росія?! То ж Московія!

Категорія: Новини України
Опубліковано: Четвер, 09 липня 2015, 18:03
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 1583

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону про заборону використання історичної назви території України та похідних від неї слів в якості назви або синоніму Російської Федерації, використання такої назви для позначення сучасної території Російської Федерації чи будь-якої її частини № 2276а від 03.07.2015 

 

Законопроектом пропонується встановити заборону на використання такої назви для позначення сучасної території Російської Федерації чи будь-якої її частини в офіційних документах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, в тому числі в документах представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності, котрі діють на території України, в публічних виступах посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, в тому числі у виступах посадових осіб представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності, котрі діють на території України.

Дана заборона також діє при висвітленні будь-якої інформації та створенні інформаційних матеріалів про Російську Федерацію засобами масової інформації та інформаційними агентствами, в навчальних, картографічних, довідкових, енциклопедичних виданнях, в оголошеннях, рекламі, на вивісках, дорожніх покажчиках, в поштових відправленнях, в аудіовізуальних творах, що розповсюджуються українськими мовниками та в інших сферах, де офіційно застосовується офіційна назва Російської Федерації.

А Кримінальний кодекс України пропонується доповнити статтею «110» наступного змісту:

«Стаття 110. Використання історичної назви території України та похідних від неї слів в якості назви або синоніму Російської Федерації, використання такої назви для позначення сучасної території Російської Федерації чи будь-якої її частини

1. Використання історичної назви території України та похідних від неї слів в якості назви або синоніму Російської Федерації, використання такої назви для позначення сучасної території Російської Федерації чи будь-якої її частини, в офіційних документах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, публічних виступах посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, при висвітленні будь-якої інформації та створенні інформаційних матеріалів про Російську Федерацію засобами масової інформації та інформаційними агентствами, в навчальних, картографічних, довідкових, енциклопедичних виданнях, в оголошеннях, рекламі, на вивісках, на дорожніх покажчиках, в поштових відправленнях, в аудіовізуальних творах що розповсюджуються українськими мовниками та в інших сферах де застосовується офіційна назва Російської Федерації, –

караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, –

караються штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.».

Відповідні зміни пропонується також внести до Законів України «Про інформаційні агентства», «Про телебачення і радіомовлення», «Про географічні назви», «Про рекламу».

Відповідно до законопроекту, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру в тримісячний строк після опублікування цього Закону повинна внести зміни до Державного реєстру географічних назв, шляхом заміни слова «Росія» з додаткової інформації (варіанту назви) про географічну назву Російської Федерації на «Московія».

З метою виконання вимог цього Закону всім органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам і організаціям, в тому числі, представництвам іноземних суб’єктів господарської діяльності, котрі діють на території України, рекомендується використовувати, замість слова «Росія», котре використовується в якості назви або синоніму Російської Федерації, та/або для позначення сучасної території Російської Федерації чи будь-якої її частини, історичну назву території сучасної Російської Федерації – «Московія».

Автором законопроекту стала Корчинська Оксана Анатоліївна, дружина відомого громадського діяча Дмитра Корчинського.

Загальновідомо, що термін «москаль» походить від назви середньовічної російської держави Великого князівства Московського, відомої в ранньому новому часів як Московське царство, Московія або Московщина. Початково термін позначав жителя цієї держави, а згодом і росіян.

Ні у поляків, ні у білорусів, ні в українців для позначення росіян не прижилася назва «русскіє», на відміну від західноєвропейських народів. Книжною формою слова «москаль» було «московит». Пізніше у письмовій формі було введено термін «росіянин». Першими його стали вживати поляки. Наслідуючи їх, в окремих випадках, головним чином через цензурні міркування, стали вживати полонізм «росіянин» українські та білоруські автори.

У XVII–XVIII ст., своїх північно-східних сусідів українці називають «москалями», а їх країну «Москвою», «Московщиною», «Московією».

Слід зазначити, що значення слова москаль змінювалося з часом: спершу це був типовий етнонім, пізніше, внаслідок остаточного включення України до складу Російської імперії, так почали називати солдатів регулярної армії, оскільки на той час це була найбільша група росіян в Україні. Таким чином, слово москаль з етноніму перетворилося на назву певної соціальної групи, незалежно від походження. Пізніше, коли внаслідок розширення категорій населення, що підлягали призову до війська, росіяни перестали становити абсолютну більшість солдатів, слово поступово почало втрачати значення «солдат, військовий» і знову стало етнонімом. Саме в такому значенні вони використовується зараз.

Дійсно, назва «Русь» є історичною назвою України, яка була привласнена Московським царством на початку XVIII ст. у ході розвитку імперської ідеології цієї держави. Очевидно, що сучасна Росія не має жодного права на історичну спадщину Русі, яка формувалася предками українців.

   
   
   


Ваш IP:18.232.31.255
   
@Mail.ru.