З 1 серпня власникам карт Visa в Україні будуть повертати вкрадені шахраями гроші

Категорія: Новини України
Опубліковано: Вівторок, 08 березня 2016, 22:05
Автор: Інфопростір
Перегляди: 1745

Платіжна система Visa готується запровадити в Україні принцип нульової відповідальності для власників її карт. Це означає, що якщо шахраї вкрадуть гроші з карти людини, банк повинен буде повернути їх, якщо переконається в ході розслідування, що власник картки ніяк не сприяв вчиненню крадіжки. Про це розповіла директор з управління ризиками компанії Visa Лариса Макарова в ході круглого столу «Шахрайство в фінансовій сфері». Зміни вступлять в силу 1 серпня поточного року.

 

За її словами, такий принцип працює в США дуже давно, а зараз Visa вирішила поширити його на весь світ. «Ми даємо банкам півроку, щоб підготуватися і впровадити інструменти для цього», - додала Макарова.

У минулому році Верховний суд виніс окрему правову позицію, в якій вказав, що банки зобов'язані власним коштом повертати клієнтам гроші, вкрадені з їх карт шахраями, якщо немає доказів, що клієнти самі спровокували крадіжку своїми діями або бездіяльністю. Однак банки часто відмовляють у поверненні коштів через те, що клієнт повідомив про їх крадіжку вже після здійснення неправомірної транзакції.

Стосовно банків, які не будуть виконувати цю вимогу, Visa має намір застосовувати заходи. Якими саме санкціями компанія покарає порушників, не розголошують.

   
   
   


Ваш IP:44.200.145.223
   
@Mail.ru.