Увага! З 1 квітня Україна житиме по-новому: перелік основних змін та новацій

Категорія: Новини України
Опубліковано: Четвер, 02 квітня 2015, 16:51
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 1895

Зміни стосуються комунальних тарифів, виплат пенсій, допомоги “на дітей”, теле- й радіомовлення, володіння зброєю, податкових документів, військового призову, паспортних документів дитини, дорожнього руху у Києві.

Відсьогодні підвищені комунальні тарифи

Підвищення тарифів на електрику є різним залежно від обсягів споживання електроенергії.

 

Ті, хто за місяць споживає менше 100 кВт/год., платитимуть на 19% більше - 37 копійок за 1кВт/год.

Друга група споживачів, яка споживає від 101 до 600 кВт/год., від 1 квітня платитиме на 50% більше - 63 копійки за 1кВт/год.

Ті, хто споживає понад 600 кВт/год., сплачуватимуть на 5% більше, ніж нині - 1,4 грн за 1 кВт/год.

Мінімальний тариф для населення на газ для опалювання з 1 квітня зросте до 3600 грн за 1 тис. куб. м.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг підвищила з 1 квітня мінімальний тариф на газ для населення в 3,3 разу – до 3 600 грн за тисячу кубометрів палива.

Згідно з рішенням комісії, мінімальний тариф для населення встановлюється в опалювальний сезон з 1 жовтня по 30 квітня за максимального споживання палива обсягом до 200 кубометрів на місяць. У разі перевищення встановленого мінімального обсягу, наступні обсяги оплачуються з розрахунку 7 188 грн за тисячу кубометрів.

У період міжсезоння – від 1 травня по 30 вересня – вартість природного газу становитиме 7 188 грн за тисячу кубометрів, незалежно від обсягів споживання.

Крім того, за рішенням НКРЕКПУ, тариф на газ для населення для приготування їжі встановлюється з 1 квітня на рівні 7 188 грн за тисячу кубометрів, що в 6 разів перевищує діючий тариф.

Також НКРЕКП прийняла рішення з 1 квітня підвищити тариф на тепло для населення на 72% – до 537,2 грн за Гкал. Перед цим комісія підвищила ціну на газ для підприємств теплокомуненерго, що виробляють тепло для населення. у 2,2 разу – до 2 934 грн за тисячу кубометрів.

Також тарифи на централізоване постачання гарячої води для населення з 1 квітня зростуть на 55-57%.

100 днів уряду Яценюка: 1 квітня відбудеться небачене досі підвищення цін

**

Відсьогодні підвищується розмір виплат “на дітей”

Від 1 квітня підвищується розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, які виховують дітей до 3-х років.

Станом на 01.01.15 року рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення державної соціальної допомоги встановлюється у сумі:

- для працездатних осіб у розмірі 21 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 255,78 грн.

- для дітей у розмірі 85% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку: до 6 років – 877,20 грн.; від 6 до 18 років – 1093,10 грн.; від 18 до 23 років (за умови навчання) – 1035,30 грн.

- для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів – 100 % прожиткового мінімум для осіб які втратили працездатність – 949,00 грн.

Від 1 квітня 2015 року розмір державної соціальної допомоги збільшується на кожну дитину віком до 13 років на 250 гривень, для дітей віком від 13 до 18 років – на 500 гривень.

При цьому, максимальний розмір державної соціальної допомоги з урахуванням збільшення її розміру на кожну дитину, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї, не може перевищувати прожитковий мінімум для сім’ї.

На даний час проводиться перерахунок розміру державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям до складу яких входять діти віком до 3-х років по діючим особовим справам, без звернення громадян.

Тобто від 1 квітня поточного року розмір допомоги для сімей, в яких виховуються діти віком до 3-х років зросте на 250 гривень на кожну таку дитину.

**

Відсьогодні змінюється пенсійне законодавство

Від 1 квітня 2015 року набувають чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», яким передбачено особливий порядок виплати пенсій у період роботи від 1 квітня по 31 грудня 2015 р.

У період роботи на інших посадах пенсія буде виплачуватися в розмірі 85 відсотків «наукової» пенсії. У будь-якому разі після звільнення з роботи «наукова» пенсія поновлюється в розмірі, що був визначений до 1 квітня 2015 року.

Законодавство не передбачає перерахунку таких пенсій у бік зменшення після припинення роботи. Наприклад: «наукова» пенсія була призначена у 2009 році в розмірі 90% заробітку науковця. Розмір «наукової» пенсії на 31 березня 2015 року – 2 915 грн.

Варіант 1. Пенсіонер працює на посаді науковця.

Від 1 квітня виплачується 85% пенсії, обчисленої відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”:

1968 грн. х 85% = 1672,80 грн., де 1968 грн. – розмір пенсії, обчисленої відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Варіант 2. Пенсіонер працює на іншій посаді.

Від 1 квітня виплачується 85% наукової пенсії: 2915 грн. х 85% = 2477,75 грн.

Після звільнення з роботи в серпні 2015 року виплата пенсії буде поновлена в розмірі 2 915 грн.

Про зміни в пенсійному забезпеченні громадян від 1 квітня 2015 року

Верховною Радою України 2 березня 2015 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-VIII. Закон набирає чинності від 1 квітня 2015 року.

Зміни у пенсійному законодавстві стосуються порядку призначення пенсій за віком на пільгових умовах і за вислугу років, проведення перерахунків пенсій, а також виплати пенсій працюючим пенсіонерам.

Зокрема, встановлено:

1. Поступове підвищення пенсійного віку на 5 років для жінок, яким призначаються пенсії за віком на пільгових умовах і пенсії за вислугу років.

Збільшення страхового стажу, необхідного для призначення таких пенсій і для чоловіків і для жінок на 5 років. Крім того, для окремих категорій на 5 років збільшуються вимоги щодо необхідного стажу вислуги років.

2. Проведення перерахунків пенсій у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, незалежно від факту роботи пенсіонера у період до 01.01.2016.

3. Обмеження виплати пенсії працюючим пенсіонерам.

У період від 01.04.2015 до 01.01.2016 працюючим особам виплата пенсії буде проводитись у розмірі 85%, але не менше 1,5 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (на даний час – це 1423,5 грн.).

Для осіб, які працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування» «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів» пенсії не виплачуються взагалі незалежно від виду пенсії та Закону України згідно з яким вона призначена.

Пенсія, призначена особі відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» в період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про державну службу","Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про судоустрій і статус суддів", виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Виключення складають інваліди I та II груп, інваліди війни III групи та учасники бойових дій, особи, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Їм пенсія (незалежно від її виду та Закону України згідно з яким призначена пенсія) буде виплачуватись в повному об’ємі незалежно від факту роботи пенсіонерів та посад, які вони займають.

Порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам поширюється на пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсії.

Обмеження щодо виплати пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, передбачені цим Законом, не застосовуються протягом особливого періоду:

до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, що призначені особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Міноборони, Головному управлінні розвідки Міноборони, МВС, Апараті РНБО, Державній спецслужбі транспорту, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Державній прикордонній службі, Управлінні держохорони, Державній пенітенціарній службі, ДСНС, Державній службі спецзв’язку та захисту інформації, Нацгвардії, органах військової прокуратури або беруть участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення, відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою;

до пенсій, щомісячного довічного грошового утримання, що призначені відповідно до законів України "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", на період виконання особами, яким вони призначені, повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.

Після завершення особливого періоду виплата пенсій таким особам здійснюється згідно із законодавством.

**

Відсьогодні стартує місячник добровільної здачі зброї

Добровільно здати зброю, боєприпаси, вибухові матеріали та спеціальні засоби до органів внутрішніх справ України можна від 1 по 30 квітня 2015 року.

Громадяни, які добровільно звернуться до міліції з метою здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, що зберігаються ними незаконно, звільняються від кримінальної відповідальності.

Крім того, громадяни, які у вказаний термін добровільно здадуть до органів внутрішніх справ мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, у подальшому матимуть можливість оформити відповідні документи, зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах.

Незаконне придбання або зберігання вогнепальної мисливської зброї, тягне за собою адміністративну відповідальність та покарання у вигляді штрафу в розмірі від 170 до 255 гривень з конфіскацією зброї.

За незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами передбачено кримінальну відповідальність. Санкція статті 263 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 3 до 7 років, - повідомляє сектор зв'язків з громадськістю обласної міліції.

**

Відсьогодні застосовується нова форма податкового розрахунку

Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.15 №4 затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, що набере чинності від 01.04.15.

Оновлена форма №1ДФ вперше подається за звітний період – І квартал 2015р.

Відтепер форма №1ДФ складається з двох розділів:

у розділі І відображаються суми нарахованих (виплачених) доходів та суми нарахованого (перерахованого) ПДФО;

у розділі ІІ відображаються загальна сума доходів у вигляді процентів, виграшів (призів) у лотерею та загальну суму податку. Відомості про кожну фізичну особу, якій нараховані такі доходи, не зазначаються.

Також у розділі ІІ форми №1ДФ податкові агенти зможуть відтепер відображати інформацію про військовий збір (у гривнях з копійками).

Уточнюючі податкові розрахунки за ІІІ та І квартали 2014р. з метою відображення військового збору, утриманого (перерахованого) у цих квартал, подавати не потрібно.

**

Відсьогодні прининено мовлення кримськотатарських теле- й радіо каналів

Перший кримськотатарський телеканал ATR припинив мовлення опівночі 1 квітня через 2015 року через відмову в реєстрації в Роскомнагляді. Замість трансляції на сайті телеканалу тепер відображається тільки чорний екран.

Крім самого каналу ATR припинили мовлення дитячий канал «Ляле» і радіостанції «Лідер» та Meydan, які входять до однойменного холдингу.

Слід зазначити, що телеканал ATR вів мовлення російською, кримськотатарською та українською мовами для населення Криму з 2006 року. У січні будівля редакції блокувалася російським ОМОНом на час проведення обшуків.

**

Відсьогодні розпочався весняний призов до війська

Відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, Указу Президента України від 17.02.15 № 88\2015 “Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців у 2015 році” від 1 квітня до 31 травня 2015 року проводиться призов громадян на строкову військову службу.

На строкову військову службу до Збройних сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до Законів України, у квітні-травні 2015 року призвуть громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилось 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

**

Відсьогодні дітей більше не можна вписувати у закордонні паспорти батьків

Від 01.04.15 втрачає чинність постанова Кабміну України від 31.03.1995 за якою передбачалася процедура внесення даних про дітей до закордонних паспортів батьків.

Відтак, за новими правилами, із 1 квітня дітям необхідно оформлювати власні закордонні документи.

Ця норма не стосується тих дітей, чиї дані вже внесені до паспортів батьків, - такі документи діятимуть до завершення терміну їхньої дії.

Водночас діти до 16 років звільняються від мита, а сканування відбитків пальців рук для біометричного паспорта здійснюється лише з 12 років за згодою батьків.

**

Відсьогодні змінюється обмеження швидкости руху автотранспорту

Від 1 квітня департамент ДАІ повертає на багатосмугові магістралі Києва, обладнані розділовим бар'єром, дорожні знаки, що дозволяють їхати зі швидкістю 80 км/год.

Перелік швидкісних ділянок автошляхів столиці де від 1.04.15 дозволена швидкість 80 км/год:

Набережне шосе (від Поштової площі до моста Патона);

Наддніпрянське шосе;

Столичне шосе (від Південного мосту до вулиці Заболотного);

вулиця Саперно-Слобідська (від вулиці Грінченка до Південного мосту);

Південний міст;

Оболонський проспект (від Богатирської до Маршала Малиновського);

автодорога Р-69 (від вулиці Озерної до межі Києва);

проспект Ватутіна (від Московського мосту до Керченської площі);

вулиця Міська (Міська) (від вулиці Стеценка до Гостомельського шосе);

автодорога Т-1039 (від Гостомельського шосе до Мінського проспекту).

За матеріалами Всеукраїнського радіо «Голос Свободи»

 

 

 

   
   
   


Ваш IP:18.232.31.255
   
@Mail.ru.