Заступник Міністра фінансів. Які податки треба сплатити бердичівлянам у цьому році

Категорія: Новини України
Опубліковано: Четвер, 15 січня 2015, 22:56
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 3314

2015 рік більшість очікує з острахом та настороженістю. Це й не дивно, адже Україна за новітньої історії не ставала об’єктом нових російських загарбницьких війн. Після десятків років совєцької окупації одиниці знали як протистояти Москві і її криваво-червоній армії. Скидати рожеві окуляри завжди важко, особливо, коли в школі не пояснювали справжню сутність Москви та її правителів.

Будь-який військовий конфлікт – це випробування суспільства в тому числі й фінансового. Незалежний інформаційний ресурс Бердичів СІТІ пропонує вашій увазі роз’яснення заступника Міністра фінансів Дениса Фудашкіна з приводу останніх податкових та бюджетних новел.

 

Податки з пенсії.

«В пакеті податкових змін передбачено зниження порогу для оподаткування пенсій з 10 тисяч грн. до 3 мінімальних заробітних плат. На сьогоднішній день це складає 3654 грн.», - пояснив під час брифінгу заступник Міністра фінансів Денис Фудашкін.

За даними, наведеними урядовцем, на сьогоднішній день середня пенсія складає 1523 грн., таким чином всі пенсії, які не перевищують у 2,4 рази середню пенсію не підлягають ніякому оподаткуванню.

«Оподаткуванню підлягає виключно сума перевищення, а не сума всієї пенсії. Наприклад, якщо пенсія складає 4 тисячі грн., то 3654 грн. не оподатковуються, а залишкова сума перевищення оподатковуються ставкою 15% і ефективна ставка з такої пенсії складе 1,2%. Також хочу відмітити, що це стосується 3,3% від загальної кількості пенсіонерів. В нашій країні тільки 3,3% пенсіонерів мають пенсію, яка перевищує 3 мінімальних заробітних плати. Всі інші пенсіонери не мають такої пенсії, яка б підпадала під базу оподаткування ПДФО», - зазначив Денис Фудашкін.

Отож, оподаткуванню підлягає виключно сума перевищення пенсії у 3654 грн.

Податок на нерухомість.

Ставку податку на нерухомість визначає виключно місцева громада. Це може залежати також від типів об’єктів, від зон розташування. Місцеві громади отримали всі повноваження, щоб приймати відповідні рішення

6 січня під час брифінгу у Будинку Уряду заступник Міністра фінансів Денис Фудашкін детально роз’яснив особливості введення місцевого податку на нерухоме майно. Урядовець зазначив, що з цього року саме місцеві громади вирішуватимуть, які ставки для нього будуть діяти та чи взагалі потрібен їм податок на нерухомість.

Так, в Законі визначено лише максимальну ставку, яка може бути встановлена, і складає вона 2% від мінімальної заробітної плати або 24 грн. На рівні Верховної Ради було також визначено, що незалежно від рішення громади не оподатковуватимуться квартири загальною площею до 60 кв.м. та житлові будинки у 120 кв.м. Проте збільшити неоподатковувану площу можуть знову ж таки на місцях.

«Хочу відзначити, що середня площа всіх квартир на території України на сьогоднішній день складає 56,6 кв.м. Таким чином домінуюча більшість об’єктів нерухомості не буде підпадати під оподаткування таким податком», - запевнив заступник Міністра фінансів.

«Податок на нерухоме майно – це не новий податок. Він у нас діє. Інше питання, що передбачено, що саме місцеві громади визначають ставки податку, пільги відносно оподаткування, необхідність введення (податку)», - зазначив під час брифінгу урядовець.

Він зокрема звернув увагу на те, що місцева влада повинна пояснити жителям відповідної території, навіщо потрібно цей податок, на що будуть використовуватися кошти отримані від цього податку.

«Законом України встановлюється виключно верхня межа

Податок на розкіш, автомобілі

«Відповідно до змін до Податкового законодавства розширено застосування податку на майно і передбачено оподаткування дорогих автомобілів та транспортних засобів із щорічною сплатою податку на майно у розмірі 25 тис. грн. Це стосується виключно автомобілів з обсягом двигуна більше 3-х літрів та строком експлуатації до 5-ти років. Інших нових податків щодо оподаткування автомобілів не вводилося», - наголосив заступник Міністра фінансів України Денис Фудашкін.

Дане оподаткування стосується лише 17 тис. 300 автомобілів, зареєстрованих в Україні, при загальній кількості понад 1,3 млн. «Тобто, оподаткування податком на майно автотранспортних засобів буде стосуватися тільки невеликої кількості автомобілів - 1,3%», - наголосив Денис Фудашкін.

Як нещодавно повідомило видання Бердичів Діловий в нашому місті даний податок заплатить 28 мешканців, що в сумі принесе до державної скарбниці 700 тисяч гривень

Жодних змін в оподаткуванні спадщини немає.

За словами заступника Міністра фінансів Верховна Рада не приймала ніяких змін стосовно оподаткування спадщини та залишилися система, яка і діяла.

«Залишається нульове оподаткування спадщини членами сім’ї першого ступеня споріднення і залишається 5% ставка, яка діяла до цього, у разі успадкування спадкоємцями, які не є членами сімї першого ступеня споріднення. Змін відносно оподаткування спадщини не відбувалося», - пояснив Денис Фудашкін.

Про цю та іншу інформацію ви можете дізнаватися не виходячи з соціальної мережі Facebook на сторінці Міністерства фінансів

   
   
   


Ваш IP:18.232.31.255
   
@Mail.ru.