Парафія шепетівської єпархії УПЦ МП перейшла до Київського патріархату

Категорія: Регіональні новини
Опубліковано: Неділя, 24 травня 2015, 12:28
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 2011

Як повідомляє в доповідній записці на ім’я правлячого архієрея – митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія Махоти, благочинний Білогірського округу протоієрей Степан Маковський, 22 травня, в с. Ставищани, Білогірського р-ну пройшли збори місцевої сільської релігійної громади. На порядку денному перебувало одне єдине питання – визначення релігійної юрисдикції вірян в селі.

 

Сторону УПЦ КП представляв з благословення правлячого архієрея протоієрей Степан Маковський. Іншу сторону УПЦ МП з благословення свого правлячого архієрея архієпископа Шепетівського і Славутського Пантелеймона Лугового представляли місцевий благочинний протоієрей Олександр Теравський та місцевий настоятель прот. Василь Михайлюк.

Священнослужителі обох конфесій коротко розповіли вірянам  про свою юрисдикцію. Кожний мав право довести людям свою точку зору. Зібрання проходили під головуванням місцевого фермера Володимира Петровича Матвійця, якій є благодійником побудови храмів в районі і відповідно авторитетної людиною для селян. Все вирішилося простим відкритим голосуванням. Було запропоновано священнослужителям стати по обидві сторони від головуючого. Хто хотів залишитися в УПЦ МП підходив до відповідного священика, хто хотів переходу до УПЦ КП підходили до о. Степана Маковського.

Переважна більшість обрала УПЦ Київського Патріархату і одиниці залишились з представниками Московського Патріархату. «Русский мир» закінчився в цьому селі підсумували місцеві жителі.

Прес-служба Хмельницької єпархії

   
   
   


Ваш IP:18.206.92.240
   
@Mail.ru.