У Бердичеві чиновники саботують виконання закону про декомунізацію, в заручниках вся область

Категорія: Регіональні новини
Опубліковано: Понеділок, 23 травня 2016, 08:47
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 2220

Комісія з перейменування вулиць, провулків, площ міста Бердичева не виконала вимоги Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» в частині дотримання термінів визначених Законом щодо проведення заходів з декомунізації в місті.

 

Нагадаємо, з моменту вступу в силу Закону до листопада місяця 2015 року відповідні дії повинна була вчинити Бердичівська міська рада шостого скликання. В період з 21 листопада 2015 року по 21 лютого 2016 року перейменування повинен був здійснити міський голова Бердичева Василь Мазур. Натомість внаслідок затягування реальної роботи Комісії з перейменування, вимоги Закону України «Про засудження комуністичного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» виконані так і не були. Фактично, бердичівські чиновники переклали відповідальність на Голову Житомирської обласної державної адміністрації Сергія Машковського.

Навіть більше того, під час роботи Комісії з перейменування вулиць, провулків, площ міста Бердичева не було враховано вимоги Закону України «Про правовий статус та вшанування пам'яті учасників боротьби за Незалежність України у XX столітті», реалізації політики щодо відновлення, збереження та вшанування національної пам'яті про боротьбу та борців за незалежність України у XX столітті. Зокрема, не враховано пропозицій (напрацьовані в колі експертного середовища) щодо назв вулиць іменами українських героїв, життя та діяльність яких безпосередньо пов'язана з історією України та міста Бердичева.

Здавалося б ситуація мала бути швидко вирішена на обласному рівні. Виважене, кваліфіковане та професійне рішення було прийняте Житомирською обласною топонімічною комісією на своєму засіданні 16 травня 2016 року, але бердичівські чиновники змогли свої п’ять копійок всунути й туди. За годину до сесії обласної ради 19 травня виконуюча справами виконкому міста Бердичева Надія Мохно почала доводити членам Житомирської комісії, що Карл Маркс і йому подібні не підлягають декомунізації (дивіться відео від ЖИТОМИР.today). Ба більше, як повідомив Олексій Побережний на своїй сторінці у Фейсбук наступного дня 20 травня  

«в другій половині дня бердичівська комісія з перейменування вулиць на чолі з виконуючою справами виконкому Мохно Надією Сергіївною поїхали в Житомирську ОДА захищати "совєцкоє наслідіє". Ну не хочуть місцеві бердичівські чиновники виконувати Закон України й перейменовувати вулиці. А Карла Маркса, Лілії Карастоянової, Сєрова (друга Берії) та ще з десяток подібних взагалі не включили в перелік.
Так от спочатку оббивали пороги кабінетів, а зрозумівши, що Житомир не Бердичів і тут нахабність з ярликом від царя Василя нічого не варті подалися в управління культури.
Звідти нахаб по завершенні робочого дня вже виводила поліція. Мабуть в когось нарешті здали нерви від вислуховування цієї маячні, тому й звернулися до правоохоронців».

Розпорядження голови Житомирської ОДА Сергія Машковського відповідно до Закону «Про засудження комуністичного режимів» мало б з’явитися до 21 травня цього року. Даним актом відбудеться перейменування близько тисячі вулиць по всій області, а також демонтаж пропагандиських совєцьких пам’ятників та дошок. Натомість Житомирщина досі в очікуванні.

Очевидно, що саме бердичівський саботаж та неготовність місцевих еліт брати на себе відповідальність за виконання закону в ім’я державницького інтересу та гідного вшанування пантеону українських героїв спричинила до невизначеності в усій області.

А все тому, що бердичівляни хочуть мати вулиці Гетьмана Івана Виговського, Симона Петлюри (який неодноразово був в Бердичеві), добровольчих батальйонів та навіть місцевого символу спорту Віталія Лонського, а не безликі вулиці кленові, щасливі й надії як вирішили місцеві чиновники.

Як вдалося дізнатися незалежному інформаційному ресурсу Бердичів СІТІ, голова фракції ВО «Свобода» Олексій Побережний в Бердичівській міській раді вже надіслав відповідне звернення з вимогою ліквідувати комісію з перейменування вулиць, провулків, площ міста Бердичева в зв'язку з неефективністю її роботи.

   
   
   


Ваш IP:18.232.31.255
   
@Mail.ru.