«Укрзалізниця» підвищує тарифи на пасажирські перевезення

Категорія: Новини України
Опубліковано: Неділя, 04 грудня 2016, 08:32
Автор: Олесь Небайдужий
Перегляди: 1523

Монополіст знову розв'язує проблеми коштом простих українців. «Укрзалізниця», гендиректором якої є поляк Войцех Бальчун, планує з наступного року на 35% підняти тарифи на пасажирські перевезення, йдеться у проекті фінансового плану підприємства, який зараз розглядає Кабмін. Крім того, на 25% збільшать ціну вантажних перевезень, хоча останнє підвищення (на 15%} відбулося лишень навесні цього року.

 

Видання «Мінпром» детально ознайомилось з фінансовим планом «Укрзалізниці» дійшло висновку, що підприємство не збирається розв'язувати проблеми шляхом поліп­шення своєї роботи та боротьби з корупцією. Як пише автор статті «Про­щавай, економічне зростання, - УЗ планує у 2017 році підняти тарифи на 25%», у 2017-му залізниця планує збільшити витрати на підрядні органі­зації більш ніж у 2,3 разу (з 600 млн грн до 1,4 млрд грн). В українських реаліях це один з найкращих спосо­бів вивести гроші з держкомпанії. Ще одним «ласим шматком» є закупівля дизельного палива, на яке «Укрза­лізниця» витрачає колосальні кошти. Якщо цього року УЗ закуповувала дизпаливо по 16,75 тис. грн/тонну, то наступного ціна сягне до 18,1 тис. грн/ тонну, що, на думку експертів палив­ного ринку, буде перевищувати гур­тові ціни приблизно на півтори тисячі гривень за тонну.

Сам поляк Бальчун таку реакцію гро­мадськості, що не захотіла тихенько «проковтнути» чергове «покрашення життя», назвав «медійною істерикою та спекуляціями» і запропонував про­вести відкриту дискусію на цю тему. Очевидно, цьому новопризначеному полякові, який отримує 463 тисячі гривень зарплати, важко збагнути, що для більшості українців подо­рожі поїздом (зокрема й по роботі) є єдиним доступним способом пересу­вання. До речі, як виявилось, подоро­жують українці не часто: кожен третій виїжджає за межі свого населеного пункту лише раз у рік, а 14% ніколи не бували в інших областях країни. Такі невтішні висновки зробила компанія Research&Branding Group, провівши відповідне соцопитування.

А з 1 грудня, на період новорічних свят, «Укрзалiзниця» призупиняє резервування місць у поїздах через інтернет. Квитки у режимі онлайн відтепер можна лише придбати. У компанії пояснюють, що пішли на такий крок задля експерименту у рамках антикорупційних заходів. В «Укрзалізниці» сподіваються, що такий експеримент дозволить запобігти зловживанням, пов’язаним із незаконним перепродажем проїзних документів.

   
   
   


Ваш IP:34.229.131.158
   
@Mail.ru.