На святкуванні 90-річчя Патріарха Філарета були представники Бердичева ВІДЕО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Субота, 26 січня 2019, 19:41
Автор: Олесь Небайдужий
Перегляди: 1551

23 січня, Святійший і Блаженнійший Філарет, Архієпископ і Митрополит Києва відзначає свій день народження. Як вдалося дізнатися незалежному інформаційному ресурсу Бердичів СІТІ, святкову делегацію від нашого міста очолив Благочинний Бердичівського деканату Православної Церкви України протоієрей Євгеній Шимченко. До складу посольства увійшли віряни Олексій Побережний та Павло Передрій.

З нагоди свята у Володимирському кафедральному соборі міста Києва (бульвар Шевченка, 20) відбулася урочиста Божественна літургія. У богослужінні взяли участь єпископат та духовенство з усієї України. В другій половині дня офіційні заходи відбулись у столичному Палаці «Україна».

 

Факти з життя Патріарха Філарета

Михайло Антонович Денисенко (Філарет) народився на Донбасі в селі Благодатному. Його дід загинув під час Голодомору, а батько у Другій світовій війні. Саме це і наштовхнуло Михайла на думку стати у майбутньому священником.

Філарет є випускником Московської духовної семінарії Російської православної церкви. На II курсі Михайло прийняв чернечий постриг з ім'ям Філарета.

У 1990 році після смерті московського патріарха Пимена, Філарет відстоював право української церкви. Ініціював перейменування Українського екзархату РПЦ на УПЦ МП.

У 1991 році домігся від РПЦ незалежності для УПЦ в управлінні (але не тотожне з канонічним статусом автономії).

25 червня 1992 року відбувся Всеукраїнський церковний Собор, на якому об'єдналися частина УПЦ та УАПЦ в єдину Українську православну церкву Київського Патріархату.

У 1995 році після смерті Володимира і його скандального поховання біля входу до Софії Київської, Собор УПЦ КП обрав Філарета главою церкви.

У жовтні 2018 року Священний синод Вселенського патріархату задовольнив скаргу Філарета і визнав його канонічним ієрархом.

Нагадаємо, Олексій Побережний надіслав Вселенському Патріарху Варфоломію підписи депутатів Бердичівської міської ради.

Як бердичівські православні житимуть після Томосу читайте на незалежному інформаційному ресурсі Бердичів СІТІ

 

 

   
   
   


Ваш IP:44.200.82.149
   
@Mail.ru.