Різдвяний фестиваль у бердичівському районі відкрив нові перспективи розвитку для села Солотвин ФОТО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Середа, 17 січня 2018, 12:17
Автор: Олесь Небайдужий
Перегляди: 1442

Напередодні свята Старого Нового року відбувся традиційний ІІ районний фестиваль колядок та щедрівок «Різдвяний передзвін». Цього року організатори обрали місцем проведення центральну плащу біля Будинку культури у селі Старий Солотвин, що на Бердичівщині.

Свої двері фестиваль гостинно відчинив для 17 творчих колективів та щедрувальних груп клубів і Будинків культури з усіх куточків Бердичівського району. У дружньому колі, зі святковим настроєм учасники виконали близько п’яти десятків різдвяних і новорічних пісень, колядок та щедрівок, розіграли сценічні образи, притаманні у святкуванні нового року, Різдва, Василя і Меланки, Водохреща,  показали різдвяні вистави.

 

Зустріли усіх на площі біля Будинку культури Гоголівські герої повісті «Ніч перед Різдвом» - Солоха, яка трішки різнилася від героїні твору своєю щирістю і добротою, дяк Осип Никанорович, кум та козак. Після чого і почалася основна частина фестивалю. Учасники послідовно виходили на імпровізовану сцену і демонстрували свої творчі номери.

Слід зазначити, що до виступів були залучені і діти. Вони, з притаманною їм щирістю і відвертістю, співали колядок, танцювали, веселились і возвеличували Христа. Організатори свята Бердичівська райдержадміністрація, Бердичівська районна рада, Старосолотвинська сільська рада, відділ культури і туризму Бердичівської РДА нагородили учасників фестивалю  подяками.

Заступник голови обласної ради Максим Вілівчук разом із депутатами обласної ради Ігором Романським, Сидором Кізіним та Юрієм Бовсуновським презентували оновлену «Хатинку рибалки», що розташована на «Острові кохання», посеред річки Коднянка.

Будиночок був у занедбаному стані, але за кошти фракції «Свобода» в обласній раді проведено реконструкцію і хатинка отримала друге дихання.

Максим Вілівчук вважає, що кожна громада Житомирщина повинна мати свою «родзинку», яка приваблюватиме туристів.

«В Україні зараз відбувається адміністративна реформа, і ми маємо допомогти громадам розвиватися різнопланово, зокрема, і щодо залучення інвестицій, розвитку інфраструктури, формування туристичної привабливості. Кожному селу, кожній громаді потрібно віднайти  власну «родзинку», і Старий Солотвин в цьому є прикладом. Такою  туристичною «роздинкою» у громаді є «Хатинка Рибалки», -  сказав Максим Вілівчук і зазначив, що депутати обласної ради будуть і у подальшому сприяти відродженню історичних пам’яток.

Невеличкий будиночок надає цьому місцю особливої загадковості, і багато туристів, формуючи туристичні маршрути по Бердичівському району, додають до них відвідування цього чудового острівця і хатинки. Особливо полюбляють Острів кохання молодята та закохані, адже це гарне місце для фотосесій.

Усі бажаючі мали змогу зігрітися гарячим чаєм чи узваром, посидіти біля багаття, а також пригоститися рибною юшкою, пловом чи смаженим м’ясом.

Фіналом свята стало соборне виконання усім добре відомої колядки «Нова радість стала». 

   
   
   


Ваш IP:3.238.111.130
   
@Mail.ru.