Святкування Великодня на Бердичівщині у 2016-ому році від Різдва Христова ФОТО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Понеділок, 02 травня 2016, 11:10
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 2073

Великдень займає головне місце серед весняних свят в житті українців. Кожен до нього готується по особливому. Віряни до Великодня дотримуються Великого посту протягом семи тижнів. Неділя, 1 травня цього року стала довгоочікуваним для родин українців, адже традиційно сьогодні зустрічаються родичі як би далеко вони не проживали. Святкування розпочинається з походу до Церкви, де вранці відбувається освячення пасочок та крашанок. Варто нагадати, що саме перед сходом сонця за біблійним переказом воскрес Ісус Христос.

 

Як і належить християнам, за давнім православним звичаєм прихожани Свято-Преображанського храму ще звечора разом з благочинним округу протоієреєм Євгенієм Шимченком, розпочали нічне Богослужіння. Варто відзначити, що з кожним роком все більше православних міста долучаються до Української православної Церкви Київського Патріархату. Для українців це стало цивілізаційним вибором, адже в своїй державі має бути своя церква.

Пасхальні Богослужіння, з освяченням пасок відбулися також у храмі Успіння Пресвятої Богородиці у Бердичеві (настоятель протоієрей Василь Головчук), у Свято-Дмитрівській церкві села Іванківці (ієрей Леонід Мельничук), у церкві апостала і євангеліста Луки села Семенівна (протоієрей Василь Пупін) та у церкві святого пророка Іллі села Терехове (ієрей Вадим Колос).

На Великдень всі мають веселитися, бо хто буде сумувати в цей день, сумуватиме і весь рік. Великодні свята закінчуються поминанням мертвих — молитвою і тризною «на горбках» за тиждень.

Нагадаємо, Бердичівське Благочиння Житомирської єпархії Української православної церкви Київського патріархату налічує 7 парафій:

Свято - Преображенська парафія м.Бердичів (настоятель прот.Євгеній Шимченко), район колишнього Цукрорафінадного заводу

Свято - Іллінська парафія с.Терехове (настоятель ієрей Вадим Колос)

Свято - Димитрівська парафія с.Іванківці (настоятель ієрей Леонід Мельничук)

Свято - Успенська парафія м.Бердичів (настоятель прот.Василій Головчук), район Цегельного заводу

Свято - Воздвиженська парафія (настоятель ієрей Костянтин Карпенко), район магазину Дитячий світ

Парафія святого апостола євангелиста. Луки с.Семенівка (настоятель прот. Василій Пупін)

Свято - Воскресенська парафія м Бердичів (духівник ієрей Вадим Колос)

Детальніше про Київський патріархат УПЦ КП на Бердичівщині можна дізнатися на сайті http://cerkva.at.ua/

   
   
   


Ваш IP:44.200.82.149
   
@Mail.ru.