На ліквідацію Чорнобильської катастрофи було відправлено 731 бердичівлянин ФОТО ВІДЕО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Понеділок, 02 травня 2016, 07:02
Автор: Наталка Зоз та Олексій Побережний
Перегляди: 1722

30 років від страшного дня в історії України і світу. 26 квітня увесь світ і Україна вшановували загиблих ліквідаторів ЧАЕС та вклоняються перед тими, хто вижив після наслідків вибуху четверного енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.

 

Аварія, що сталася в ніч з 25 на 26  квітня 1986 року на ЧАЕС призвела до викиду радіації потужністю в 300 Хіросім. Перші рятувальники, котрі прибули на місце вибуху не мали ніякого захисту. Навіть більше того, вони не були повідомлені про рівень радіації, яка сягала до 2600 мкР/сек. Тому перші ліквідатори загинули в перші ж дні від великої дози опромінення.

Бердичівський міський голова Василь Мазур на заході вручив нагрудні знаки рятувальникам-чорнобильцям Юрію Альбертовичу Кашперському та Івану Петровичу Осипчуку. Також зазначив, що усі ліквідатори нашого міста отримають нагрудні знаки через управління праці та соціального захисту населення.

На заході виступив і народний депутат України обраний від бердичівського виборчого округу Олександр Ревега.

До слова був запрошений начальник пожежної частини  № 56 Іван Петрович Осипчук, який нагадав про подвиг бердичівлян в ліквідації наслідків комуністичного експерименту: «Це не свято, ви прийшли вшанувати героїчний подвиг тих людей, які 26 квітня 86 року зробили все можливе для того, щоб ми могли сьогодні зібратися на цьому святому місці і вшанувати героїв ліквідаторів. З нашого міста було відправлено 731 людина на місце катастрофи на ЧАЕС…»

Присутні хвилиною мовчання вшанували жертв техногенної катастрофи Європи та світу.

   
   
   


Ваш IP:3.238.111.130
   
@Mail.ru.