«Бердичівські патріоти» шукають невідомих патріотів… за гроші
Патріотизм в нашому місті перебуває на абсолютній вершині громадських симпатій. Складається враження наче Україну в нашому місті полюбили практично всі. Сьогодні це стало модним. Навіть міський голова Василь Мазур (якого висувала Партія Регіонів у 2010-му році на місцевих виборах) після Революції Гідності придбав собі вишиванку і днями з’явився в ній на люди в одному з сюжетів місцевого телеканалу.
Під час святкування Днів Європи влада Бердичева організувала концерт у вишиванках, у переддень проведення Маршу вишиванки, який традиційно третій рік поспіль проводять місцеві свободівці.
Але місяць травень це не лише патріотичні заходи періоду незалежності України, а ще й давня совєцька традиція Пабєдної істерії – того процесу, який вдало використовує Кремль маніпулюючи думкою мешканців цілої 1/8 суходолу земної кулі. Будівничі «Русскава міра» найчастіше опускають інформацію про приблизно десять мільйонів загиблих українців, які стали жертвою територіальних амбіцій двох диктаторів – Сталіна та Гітлера. Навіть на місцевому рівні до останнього часу 9 травня супроводжувалося танцями на Центральній площі в Бердичеві. Учасниками цього процесу ставали перші особи міста та району і навіть народні депутати.
9 травня у попередні роки. Бердичів
Концепція святкування ПаБєди існувала довгі роки і навіть Революція Гідності та війна з московським окупантом на сході країни не значно вплинули на усвідомлення історичного процесу і його передумов.
Місцеві керманичі вирішили біля колишнього комуністичного монументу поряд поставити два бігборди – Небесної сотні та Героїв АТО. Після настилу плитки на площі та зігнутих під комуністичною стелою залізних лебедів, нове міське творіння назвали монументом – Слава Героям. Причому стару табличку так і залишили: «Молодим патриотам подпольщикам…».
9 травня в Бердичеві традиційно не обійшлося без червоних прапорів. Ця провокація чомусь не викликала запитань у правоохоронців. При цьому люди з червоними шматами ще нещодавно пропагували колорацькі стрічки російських окупантів в нашому місті.
9 травня 2015 року. Бердичів
Нагадаємо, у розроблених Інститутом національної пам’яті методичних матеріалах йдеться про новий зміст відзначення Дня пам’яті та примирення, що включає в себе:
- переосмислення подій ІІ світової війни (1939-1945 років), руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого;
- перенесення акценту з історії військових дій на історії конкретних людей, а відтак відмову від святкування на користь вшанування.
Для довідки:
Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 р. із німецьким вторгненням в Польщу. 110-120 тис. українців у лавах Війська Польського розпочали світову боротьбу проти нацизму, 8 тис. з них загинуло протягом місяця війни. Також 1 вересня Люфтваффе бомбардувало Львів та інші західноукраїнські міста, що перебували у складі Польщі. Між 12 та 22 вересня Львів пережив подвійну облогу із заходу нацистськими військами, із сходу – радянськими.
СРСР вступив в Другу світову війну 17 вересня 1939 р. на боці нацистської Німеччини. В цей день радянські війська вступили в Польщу на допомогу німецьким та окупували Західну Україну та Західну Білорусь. Протягом двох років Москва була союзницею Берліна, що у 1940 р. ледь не призвело до війни Великої Британії та Франції проти СРСР.
Нацистсько-комуністичний союз був зруйнований 22 червня 1941 р. із німецьким вторгненням в СРСР. Протягом року з початку німецько-радянської війни Україна була окупована військами Третього Райху, вигнання нацистів розпочалося восени 1943 р. і завершилося наприкінці 1944 р. Український напрям був головним на Східному фронті: тут діяло від 50 до 75% всіх дивізій Вермахту і половина всіх радянських сил.
Інститут національної пам’яті
Очевидно, що не всі в місті сприйняли креативний бердичівський підхід колишніх комсомольців, які досі керують містом. Як повідомив незалежний інформаційний ресурс міста Бердичів СІТІ у матеріалі Невідомі патріоти не сприйняли реконструкцію комуністичного монументу «по-бердичівськи» Облили червоною фарбою монумент комуністів-підпільників в центрі міста на площі Соборній. Вранці працівники міліції виявили також листівки наклеєні на пам’ятник адресовані Василю Мазуру: «Василь Мазур-перевертень комуніст», «Червоному терору не місце поруч Героїв», «Хто ти сьогодні? Націоналіст!- жага влади змусила тебе одягти вишиванку», «Маєш страх втратити владу???».
Окрім відкриття провадження правоохоронними органами міста, історія отримала своє продовження. Видання berdichev.biz обіцяє виплатити 5 тисяч гривень за явку невідомих патріотів і відповідь на питання «Хто порадив облити фарбою пам’ятник?» Як йдеться у статті фонд створили бердичівські патріоти. Чи перевірятимуть бердичівські патріоти невідомих патріотів на детекторі брехні та чи не перетвориться місто на територію полювання на відьом покаже час, а поки все зводиться на до того, хто себе вважає більшим патріотом Бердичева чи/та України
А історію треба знати, хоча б, щоб знову не ставати на граблі… (клікабельно)
А ось інформація для особливо допитливих спеціально від Інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua/sites/default/files/userupload/broshura-ukr-sait.pdf
Random news:
- АНОНС Кінопоказ у Бердичеві: «Українська революція за спогадами Всеволода Петріва»
- Важливо: створено урядовий контактний центр для оперативного реагування на скарги військових
- Працівники карного розшуку Бердичівського МВ УМВС встановили хлопця та чоловіка, які скоїли крадіжки мобільних телефонів
- Олександр Шеретун потребує термінового онколікування та операції
- Бердичів кримінальний: черговий випадок крадіжки мобільного телефона