Святкування Великодня на Бердичівщині

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Неділя, 16 квітня 2017, 12:10
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 2933

Радість Воскресіння Христового переповнила 16-го квітня душі православних усієї планети. Радісно святкували Пасху Христову і віруючі Української Православної Церкви Київського Патріархату Бердичівського округу.

 

Як і належить християнам, за давнім православним звичаєм прихожани Свято-Преображанського храму ще звечора 15-го квітня, разом з благочинним округу протоієреєм Євгенієм Шимченком, розпочали нічне Богослужіння. Було здійснено читання Діянь Апостольських перед плащаницею, прикрашеною квітами і яскраво освітленою десятками свічок. Потім розпочали Опівнічну. Настоятель храму отець Євгеній з послушниками підняли плащаницю і пронесли її через відчинену Царську браму у вівтар. Опівнічна закінчилася, храм яскраво освітлюється, і настає мовчання.

Після того відбувся хресний хід, яким почалася Пасхальна заутреня.

Священик зупиняється перед зачиненими дверима храму. Віруючі стоять, щиро моляться і дякують Стражденному ради нас і Воскреслому Христу Богу нашому. Опівночі, в нічній тиші під зоряним небом, отець Євгеній співає невимовно радісне славослав`я  «Христос Воскрес із мертвих, смертно смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував». Тропар (коротка пісня, що прославляє Господа Ісуса Христа, Богородицю та святих) багаторазово повторюється. При останньому співі священиком «вищим голосом » «Христос Воскрес!» відчиняються двері і хресний хід, радіючи, входить у храм. Хрестом і Воскресінням відкритий вхід у Царство Небесне. Все це переповнює душу радістю невимовною, і у відповідь на «Христос Воскрес!» із глибини серця летить переможне «Воістину Воскрес!».

Після того були відслужені пасхальні часи і Божествена Літургія. Під ранок, о четвертій годині, розпочалося освячення пасок, які цього разу принесли понад тисяча віруючих.

Пасхальні Богослужіння, з освяченням пасок відбулися також у храмі Успіння Пресвятої Богородиці у Бердичеві (настоятель протоієрей Василь Головчук), у Свято-Дмитрівській церкві села Іванківці (ієрей Леонід Мельничук), у церкві апостала і євангеліста Луки села Семенівна (протоієрей Василь Пупін) та у церкві святого пророка Іллі села Терехове (ієрей Вадим Колос).

«Цього року Україна святкує Воскресіння Христове в умовах неоголошеної війни на Донбасі. Але ми твердо віримо, що незабаром Господь пошле нам перемогу над агресором, бо з нами правда, а де правда, там Бог і перемога» - йдеться у  Пасхальному посланні Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Преосвященим архіпастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Великоднє привітання Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

Юрій Лукуц 

   
   
   


Ваш IP:34.229.131.158
   
@Mail.ru.