В Бердичеві були б трамваї… якби не російська окупація комуністів

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Субота, 23 липня 2022, 08:08
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 3950

Сучасний світ прагне до екологічності та зеленої енергетики. Електротранспорт не лише екологічний, але й значно економніший. Проте, мало хто знає, що Бердичів міг мати трамвай ще сто років тому! Навіть колії були вже прокладені.

Кінний трамвай почав курсувати в повітовому містечку Бердичеві ще 5 серпня 1892. Контракт на його будівництво кінного трамвая був укладений у 1889 році між опікунським управлінням Бердичева та купцем Павлом Сучковим, а також інженерами Олександром Гілеровичем та Тадеєм Селицьким.

 

Трамвайна лінія проходила від залізничного вокзалу по Білопольській вулиці до фортеці-монастиря кармелітів. Лінія була одноколійною із роз'їздами, її довжина становила біля 4 кілометрів. В Бердичеві експлуатувалися закриті (зимові) та відкриті (літні) вагони. Вагони були поділені на два класи, проїзд в першому класі був дорожчий.

У 1898 році кінний трамвай Бердичева змінив власників – він перейшов у власність бельгійців Гергердта та Лауреля, які створили акціонерне товариство "Бердичівські трамваї" ("Tramways de Berditcheff, societe anonyme a Bruxelles"). У 1905 році бердичівський кінний трамвай перейшов у власність банкіра Ампена.

У 1913 році планувалося електрифікувати лінію кінного трамвая в Бердичеві, проте цим планам завадила війна. Окупація України комуністами призвела до розграбування та знищення будь-яких ознак цивілізованого міста. Остаточно кінний трамвай Бердичева був ліквідований у 1921 році.

Дізнатися більше про місто можна на Екскурсії Бердичевом https://www.facebook.com/TourBerdychiv

   
   
   


Ваш IP:44.200.168.16
   
@Mail.ru.