Бердичів очищений від ідолів окупанта, камлання комуняк поглинув час

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: П'ятниця, 24 лютого 2017, 05:40
Автор: Олесь Небайдужий
Перегляди: 2148

Південь Житомирщини продовжує звільнятися від ознак совєцької окупації. Три роки Бердичівщина без ідола Леніна. Камлання його послідовників-комуністів не збулися, а в районі навіть відбулася навіть економія коштів в зв’язку з декомунізацією.

Упродовж 2014 року в Україні демонтовано 504 пам’ятники вождю більшовиків. Зокрема, лише на Житомирщині 37.

 

В нашому місті справа зрушила з місця, коли Бердичівська міська організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" очолювана Олексієм Побережним в квітні 2012 року зареєструвала звернення на ім'я міського голови Василя Мазура з вимогою демонтувати пам'ятник Лєніну в центрі міста та повернути історичну назву головній транспортній артерії міста.

Ігнорування вимог громади міським головою Василем Мазуром, призвели до ланцюжка містичних подій пов’язаних зі зникненням голови Леніна біля Шкіроб’єднання та невдалого самогубства ще одного Ілліча біля однієї зі шкіл міста 6 січня 2014 року. А вже 23 лютого було демонтовано найбільший на Житомирщині ідол Леніна на площі Центральній в місті Бердичеві. За ним пішло і було знесене народним гнівом погруддя комуніста Фрунзе.

Бердичів повністю звільнено від пам’ятників Леніна протягом 2013-2014 років. Причому їхня ліквідація збирала більше бажаючих глядачів, аніж встановлення на, яке комуністи колись силою зганяли людей.

Після обрання нового складу Бердичівської міської ради – її першим рішенням став демонтаж пам’ятника кримінальному злочинцю та вбивці українських патріотів, учасників Другого зимового походу – Котовському. Таким чином, на сьогодні місто Бердичів повністю очищене від пам’ятників персонажів, якими заполонив українські землі окупант.

Нагадаємо, віце-прем’єр міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко заявив, що держава на офіційному рівні підтримає демонтаж пам’яток радянським діячам.

“Ми будемо заохочувати будь-які громадські ініціативи, пов’язані з очищенням України від пам’яток діячам комуністичного минулого”, - цитує слова міністра його прес-служба.

Численні монументи, погруддя та інші подібні пам’ятки одіозним діячам тоталітарного режиму, які до того ж відсутні в Державному реєстрі нерухомих пам’яток України, не є об’єктами культурної спадщини ані національного, ані місцевого значення. Тому під охорону з боку держави вони не підпадають, - пояснив Кириленко.

Крім того, Міністерство культури ініціюватиме виведення з Державного реєстру нерухомих пам’яток України всіх зазначених там пам’ятників, пов’язаних із комуністичними діячами.

   
   
   


Ваш IP:18.232.31.255
   
@Mail.ru.