Корніловка: район без влади та ініціативи громади ФОТОРЕПОРТАЖ

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Четвер, 16 квітня 2015, 08:35
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 3156

Сьогоднішньою публікацією ми розпочинаємо серію матеріалів про різні райони Бердичева. Адже всі ми живемо тут – це наш маленький світ, наша реальність. Тут знаходиться наша цивілізованість, тут показник нашої культури.

Коли нещодавно в наше місто приїздила програма «Ревізор», вона красномовно показала наш світ збоку. Якщо власники закладів громадського харчування не пускають до себе журналістів – це ознака того, як вони ставлять до нас, своїх клієнтів.

Після побаченого на місцевому рівні марно звинувачувати політиків вищого ешелону влади – Кравчука, Ющенка чи Тимошенко. Тут, у нас, діють свої герої – міський голова Василь Мазур, виконавчий комітет і звісно Бердичівська міська рада, яка складається з півсотні обраних бердичівлянами місцевих депутатів. Ще звісно існують приватні і комунальні підприємства, які налагоджують наш з вами побут.

Ну і власне кожен з нас.

Що важливо, доки ми не почнемо ставитися до того, що знаходиться за межами нашого власного будинку чи квартири також як до свого - діла не буде. Вірніше буде те, у що на сьогодні перетворено цілий район Корніловки по якому цього разу ми пройшлися з фотокамерою. Кожен район має свої спільні і відмінні проблеми. Ми покажемо те, що кидається в очі першим. Спробуємо показати проблему і тих, хто мав би намагатися їх вирішити. Так як до місцевих виборів лишається кілька місяців, звісно ці самі люди спробують знову показати які вони «здібні менеджери» та «успішні управлінці», тому власне ми вирішили спрацювати на випередження й показати результат їхніх старань до сьогодні.

Коротка характеристика Корніловки

Свого часу тут працювали чотири великих підприємства - сьогодні лишилось два. Меблева фабрика та Цукровий завод зруйновані практично повністю. Відсутність робочих місць та будь-якої роботи з громадою з боку влади, призводять до напруженої криміногенної обстановки та запустіння значної частини колись славного міста Бердичева. Останні п'ять років депутатом міської ради від мікрорайону Корніловки є підприємець Юрій Шелухін (фракція "Батьківщини").

Варто зазначити, що переважна більшість бердичівлян не знають хто є їхнім депутатом. Не є виключенням цьому й мікрорайон який ми зараз розглядаємо.

 

Як виглядають вулиці на Корніловці?

Велика площа мікрорайону і дуже мало асфальтованих доріг, приблизно так можна охарактеризувати логістичні можливості даної території. Окремо варто зазначити, що ця частина міста відрізана від центру залізницею, яка значно гальмує будь-які перспективи як для бердичівлян, так і для території загалом.

Вулиця Завадського

Вулиця Індустріалізації

Вулиця Заводська.

Асфальту тут не було ніколи.

Червонотравневий провулок.

Мешканці вже засипають ями цеглою - результат тимчасовий та малоефективний

Вулиця Мучна.

По цій дорозі проходить маршрут 4а. Три автобуси у два боки протягом дня. А потім всі дивуються чому вони ламаються, а вартість проїзду зростає. Все починається з розбитих доріг

Смітник поблизу гаражного кооперативу.

Хронічна проблема на яку не зважає влада

 

 

Підприємства

Цукровий завод.

Колись виготовлений тут рафінад можна було зустріти по всьому совєцькому союзу в потягах та літаках, коли хотілось попити чаю

Бердичівмеблі в руїнах, котельня

Бердичівмеблі.

Заросла стежка до брами колись потужного підприємства міста Бердичева

ЗАТ Дніпровуд правда працює, але котельня не один рік чадить чорними викидами на житловий район з багатоповерхівками

Так тут було і в 2012-му році (відео)

 

 

Більшість цехів колись потужних промислових об’єктів просто пустує. Те що там не вирізали з устаткування горе-господарники, нищать місцеві алкоголіки.

 

 

Стадіони, парки та здоровий спосіб життя

На території мікрорайону є цілих два стадіони. Найпечальніша ситуація з стадіоном біля рафінадного заводу.

Футбольний стадіон, колишнього Цукрового заводу.

Про здоровий спосіб життя та можливості займатися спортом на свіжому повітрі для місцевих мешканців не йдеться - тут смітник

Футбольний стадіон парку Шкірзаводу.

Тут часто ще недавно проводились футбольні змагання міста та області.

Парк Шкіроб'єднання.

Чудова природа, чисте повітря і гори сміття. Об'єктивна реальність цієї частини міста

Біля озера в парку Шкіроб'єднання.

Мальовнича природа і гори сміття

 

 

Двори

П'ятиповерхівки на вулиці Мучній – практично територія найбільш компактного проживання в цілому мікрорайоні. Тут живуть колишні працівники меблевої фабрики та їхні діти. Багатьом з них довелося змінити професію після зруйнування їхнього виробництва. Останнім його досягненням стала недобудова ще однієї багатоповерхівки. Кілька років тому невідомий інвестор засклив всі вікна споруди металопластиковими вікнами та дверима. Цю зиму вони не пережили, невідомі посіпаки все повиламували.

А самі меблевики живуть у дворі будинку на Мучній 52а, тут все виглядає дуже красномовно. Подарований під час якихось із виборів дитячий майданчик на фоні зруйнованого приміщення магазину та доріг, де більше дір, ніж асфальту. Якось так і виглядає реальність у цьому районі. Цяцянки заїжджих гастролерів під час виборів на фоні десятками років невирішуваних хронічних проблем.

А ще нещодавно трапилися оказія, яка стала предметом жартів всього міста

 

 

Маршрутка

Користувач соцмережі Віталій Загреба днями опублікував фото маршрутки 4а, яка курсує по Корніловці. Одне з її сидінь підперте пеньком. Фото набуло резонансу в громаді. Постає питання як таке можливе в громадському транспорті Бердичева. І все це притому, що перевізники постійно піднімають вартість проїзду, а місцева влада їм у тому не заважає. Бердичів СІТІ на це вже звертав увагу у матеріалі Громадський транспорт Бердичева: якість не відповідає ціні!

Для підвищення вартості проїзду відповідні рішення погоджуються виконкомом і міською радою в якій сидять «обранці громади». Чи захищають вони інтереси своїх виборців? Очевидно, що ні.

 

 

Війна, цивільна оборона та захист

Ще гірша ситуація з цивільною обороною в мікрорайоні – захаращені підвали, які мають слугувати мешканцям за укриття, плутанина з адресами, а подекуди взагалі давно вже зруйновані споруди. Про це детальніше в матеріалі Мильна бульбашка цивільної оборони міста Бердичева Щоправда, після нашої публікації чиновники навели лад у своїх паперах і тепер в них принаймні все виглядає більш наближене до реальності. Про реагування на статтю в Бердичів СІТІ – читайте в найближчих матеріалах.

Попри проблеми із захистом,  значна кількість мешканців цього мікрорайону перебувають в лавах Збройних Сил України, а їх сусіди щиро долучилися в допомозі найбільшій волонтерській організації на півдні Житомирщини – «Крила Фенікса».

Людяність та знання практично всіх сусідів поки не призвела до об’єднання та налагодження спільного побуту мешканцями. В той же час влади, яка мала б сприяти в гуртуванні місцевої громади теж здається тут не існує. "Мудрі" виборці цього округу, п'ять років тому вибрали собі у депутати міської ради підприємця від "Батьківщини" Шелухіна Юрія Андрійовича. Може Ви щось  чули про його намагання покращити життя виборців? Пропонуємо долучитися до обговорення в коментарях.

   
   
   


Ваш IP:44.192.79.149
   
@Mail.ru.