Мильна бульбашка цивільної оборони міста Бердичева

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Субота, 21 березня 2015, 02:47
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 2011

Потьомкінскіє дєрєвні бердичівської цивільної оборони або неправда криється в деталях. Якби там не було, але ми вирішили поцікавитися чи готовий Бердичів до надзвичайних ситуацій та інших лих, які можуть загрожувати життю та здоров’ю  його мешканців.

Кабінету Міністрів треба готувати населення України до введення військового стану і можливості нанесення авіаудару з боку Російської Федерації.

Про це ще на початку жовтня минулого року заявив колишній міністр оборони Ігор Тенюх. Про це тоді повідомила Преса України.

«Кабміну потрібно надати армії все необхідне матеріально-технічне забезпечення. Вся вертикаль влади повинна працювати на підтримку армії. Потрібно створювати резерв, без якого складно воювати і готувати населення до введення військового стану і нанесення авіаудару з боку РФ - це не можна зробити за один день», - наголосив  колишній Міністр оборони.
Пройшло пів року і прес-служба Житомирської облдержадміністраці відрапортувала, що Голова Сергій Машковський 20 березня перебував із робочим візитом у м. Бердичеві з метою перевірки захисних сховищ та укриттів. Повідомляється, що огляд проводиться на виконання доручення Уряду щодо готовності всіх споруд до надзвичайних ситуацій.

Подаємо вашій увазі повністю повідомлення розміщене на сайті ЖОДА

Керівник області оглянув сховище заводу ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод "Прогрес», протирадіаційне укриття залізничного вокзалу та місцевої школи №4, що розраховане на 1000 осіб та навіть забезпечене мінеральною водою в розрахунку 1,5 л на особу.

«Всі об’єкти, оглянуті сьогодні, свідчать, що моє розпорядження виконується. Видно, що ведеться постійна робота. Проте, є незначні недоліки. Вони будуть усунені. Загалом станом підготовки захисних споруд у Бердичеві я задоволений», – наголосив Сергій Машковський.

Керівник області акцентував, що потрібно більше уваги приділяти цивільному захисту. Адже робота в цьому напрямку не проводилася більше 20 років.

«Ми не сидимо в кабінетах і не читаємо показники з паперів. Ми виїжджаємо на місця, аби бачити проблеми та їх вирішувати», – голова облдержадміністрації Сергій Машковський.

А ось я вирішив прочитати те, що пишуть чиновники та порівняти з реальним станом справ в одному з районів міста.

Зупинивши свій погляд на одній вулиці району Корніловка – перевірив детальний перелік захисних споруд цивільного захисту населення міста Бердичева розміщеного на офіційному порталі

В таблиці підвалів багатоповерхових  житлових будинків на вулиці Мучній маємо три об’єкти - під номерами 92, 145 та 172 (див. табл. нижче)

                №

Адреса  підвалу для укриття населення

 

Площа (м.кв.)

Місткість (осіб)

Хто укривається

92

Вул. Мучна,52а (1 під’їзд ОСББ «Надія-52»

770

500

Вул. Мучна, 52а -  300 осіб.

Приватний сектор по вул. Мучній біля 150 осіб.

145

Вул.Мучна,54 -а

385

150

Вул.Мучна, 54а – 150 осіб

172

Вул. Мучна,54

730

300

Вул. Мучна, 54– 300 осіб

Оглянувши підвали будинків 52а та 54а напрошується єдиний висновок – тут ніхто нічого ніколи не робив в плані цивільного захисту. Навіть більше того, ці адреси навіть не перевіряли чиновники, які за це мали б відповідати. Якби це було по-іншому, в цій табличці ніяк не могла з’явитися адреса Мучна 54. Адже дана споруда – колишній магазин, який практично зруйнований і тут ні за яких обставин не змогло б вміститись 300 осіб. Пропонуємо переглянути відео реальності, яку не покаже наш мер голові облдержадміністрації.

В такий час займатися окозамилюванням не припустимо. Тому, як і справа забезпечення армії усім необхідним, так і обладнання тимчасового укриття безперечно лягає на плечі пересічних громадян. Пропонуємо вам для ознайомлення Інструкцію щодо утримання захисних споруд цивільної оборони у мирний час.

Перевірте найближче до вас «укриття» та спробуйте там принаймні прибрати, а по можливості й обладнати до цих вимог.

До речі, попри неодноразове підняття питання місцевій владі необхідності інформування бердичівлян про маршрути руху у випадку надзвичайної ситуації, які мали б бути розміщені на під’їздах – цього й досі не зроблено. Тому самостійно ознайомитись з адресами укриттів міста можна тут: http://berdychiv.com.ua/perelk_zahisnih_sporud.html

А ще вірити чи не вірити у мінеральну воду на об’єктах, які перевіряють міський голова з головою облдержадміністрації – справа особиста. А ось попіклуватися про персональну безпеку та здоров’я своїх рідних в такий час – питання, яке стосується кожного. Тримайте порох сухим!

   
   
   


Ваш IP:44.200.82.149
   
@Mail.ru.