10 маловідомих фактів про Оскар

Категорія: Цікаві факти
Опубліковано: Неділя, 11 березня 2018, 07:30
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 3080

Є речі, які ви навряд чи знаєте про церемонію нагородження премії «Оскар»: наприклад, про те, що позолочена статуетка Оскар, якою щасливчики радісно розмахують на сцені, насправді важить майже 4 кілограми!

 

 

 


 Контракт на продаж

Якщо актор переживає фінансові труднощі, продаж позолоченою нагороди може здатися розумним способом швидко роздобути грошей. Але з 1950 року власникам Оскарів доводиться підписувати одне хитре зобов'язання: якщо вони захочуть продати свою статуетку, то повинні спочатку запропонувати її Академії за один долар. Прикро, чи не так?


Золото, золото, золото

Всім відомо, що Оскар золотий, але не всі знають, що він насправді покритий 24-каратним золотом. Золото, між іншим, досить важкий матеріал, так що уявіть, скільки важить 35-сантиметрова статуетка. Під час Другої світової війни через брак металу Академія прийняла рішення використовувати гіпсові нагороди, але вони були замінені, як тільки дефіцит минув.


 Промах Тома Хенкса

У 1994 році Том Хенкс на врученні нагороди Кращому Акторові виголосив промову, в якій випадково проговорився, що його вчитель акторської майстерності - гей! Опа! Ця історія знайшла популярність і лягла в основу фільму «Вхід і вихід» ("In & Out " в англійському варіанті), де успішний колишній учень видає орієнтацію свого вчителя - хоча вона була зовсім не очевидна.


 Відмова від Оскара за кращу чоловічу роль

Можна подумати, що кожен, хто отримає нагороду за кращу чоловічу роль, повинен стрибати від захвату! Але тільки не Марлон Брандо. У 1973 році він відмовився від нагороди, і попросив оголосити про своє рішення представницю американських індіанців Сашин Літлфезер. Брандо і Літлфезер таким чином висловили протест проти обурливого зображення індіанців в Голлівудських фільмах.


 Відпустка через хворобу


У 1938 році Еліс Брейді була так хвора, що навіть не змогла бути присутньою на церемонії вручення нагород, довіривши невідомому чоловікові отримати її Оскар за кращу жіночу роль другого плану. Не дивно, що чоловік зник і ні його самого, ні нагороди більше ніхто не бачив!


 Любовне прокляття Оскара

Вражаючі результати дало дослідження, проведене в 2011 році: виявилося, що лауреати Оскара за кращу жіночу роль розводяться в 1,68 рази частіше, ніж інші номінанти. Цей надвисокий відсоток розлучень навіть отримав назву: «Любовне прокляття Оскара». Втім, чи дійсно це справа в прокляття або причину розлучень слід шукати в ревнощів чоловіків до успіху своїх половин - цього ми ніколи напевно не дізнаємося.


 Перестраховка Національної Безпеки

У 2003 році район театру «Кодак» в Лос-Анджелесі (місце вручення премій «Оскар») був оголошений безполітної зоною. В цілях безпеки були навіть заварені всі кришки каналізаційних люків. Більш того, навколо були розміщені снайпери і спеціальна команда виявлення хімічної зброї. Схоже, вони були трохи налякані цією подією.


 Вкрадений Оскар

 

У 2000 році 55 статуеток «Оскар» були вкрадені в порту. 52 з вкрадених Оскарів були незабаром знайдені біля смітника. Ще одна статуетка була виявлена під час спецоперації з пошуку наркотиків в Майамі два роки потому, а ще два призи як і раніше числяться «зниклими безвісти».


Несерйозні переможці

Не всі лауреати, здається, цінують своїх Оскарів однаково високо. Хоча, можливо, вони просто знайшли їм краще застосування. Як би там не було, легенда компанії Pixar Джон Лассетер і знаменитий актор Джек Ніколсон, знайшли цікаві способи використання Оскарів. Лассетер нарядив свої два Оскара в костюми ляльки Барбі, а Ніколсон використовує свій Оскар як вішалку для головних уборів.


Креативні нагороди

 

Немає нічого дивного в тому, що Уолт Дісней отримав Оскар, але його почесний Оскар за Білосніжку був абсолютно особливим. Оскар являв собою одну велику статуетку, але до неї додавалися ще сім маленьких.

Інший лауреат премії, актор і черевомовець Едгар Берген отримав дерев'яну статуетку з рухомим ротом!

Оскари, зрозуміло, видозмінювалися з часом, але шана і престиж, які приносить ця нагорода, залишаються незмінними донині - навіть якщо вам заманеться зробити з неї підставку для капелюхів.


   
   
   


Ваш IP:44.200.82.149
   
@Mail.ru.