Українці дали світові потужний поштовх для освоєння Всесвіту. Юрій Кондратюк ВІДЕО

Категорія: Цікаві факти
Опубліковано: П'ятниця, 24 липня 2015, 10:05
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 3776

Розвиток світової науки без українців сповільнився б на десятки, або й сотні років. На нашій Богом даній землі зароджувалися й втілювалися в життя геніальні ідеї й найпередовіші технології, які сформували сучасну цивілізацію. Ми не писатимемо про інопланетян у Бердичеві, адже реальність значно цікавіша за вигадки. Житомирщина завдяки Сергію Корольову та багатьом іншим науковцям є одним зі стовпів розвитку ракетокосмічної галузі та досліджень навколоземного простору.


Україна - потужна космічна держава, яка входить в п’ятірку світових лідерів. Тільки за період Незалежності нашої держави запущено 140 ракет носіїв українського виробництва з чотирьох космодромів світу. Виведено в космос більше 250 космічних апаратів. Американські ракетоносії «Антарес» літають з першим стартовим ступенем зробленим на нашій землі. Сьогодні кожен десятий пуск космічного корабля відбувається за участі України.

Навіть більше того, автором, який обґрунтував саму можливість подорожей на Місяць був українець. Коли на нашій землі тривала україно-російська війна, коли Київ захоплювали орди російських окупантів, коли під сумнів ставилося сама можливість жити – в таких умовах гартувався науковий потенціал нашої держави.

Український Леонардо да Вінчі Юрій Кондратюк увійшов до історії науки і техніки як автор багатьох оригінальних ідей (і не лише для космосу), реалізованих його послідовниками в практиці розвитку ракетно-космічної галузі. Зокрема, він вперше обґрунтував економічну доцільність вертикального злету ракет, створення проміжних баз під час польотів, гальмування у верхніх шарах атмосфери, використання сонячної енергії космічними апаратами тощо. Очевидно, найбільшим його досягненням є проект розрахунків польоту людини на Місяць, який використали американці, реалізовуючи запуск астронавтів на природний супутник Землі.

Наприкінці 1960-х років журнал «Лайф» познайомив читачів з деякими деталями підготовки американської програми «Аполлон». У Головному управлінні пілотованих польотів при Національному управлінні з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) під час обговорення варіантів польоту на Місяць виникла суперечка між групою Вернера фон Брауна і групою Джона Хуболта, яка пропонувала вивести корабель на навколомісячну орбіту, потім відокремити й спустити на Місяць спеціальну кабіну. Цю ідею, з котрою пізніше погодилися всі керівники американської програми, взяли з книги Юрія Кондратюка «Завоювання міжпланетних просторів».

«Коли березневого світанку 1968 року я схвильовано спостерігав на мисі Кеннеді за стартом ракети, що мала понести корабель „Аполлон-9“ у напрямку до Місяця, — згадував Д.Хуболт, — я думав про українця Юрія Кондратюка, що розрахував трасу, по якій повинні були летіти троє наших астронавтів».

Астронавт Ніл Армстронг у 1969 році здійснив мрію Кондратюка («Лунар-орбіт-рандеву») він зробив такий маленький крок для людини, але такий великий крок для людства – ступив на Місяць.

Про невідомих українців, які здійснили свій неоціненний вклад в розвиток дослідження космосу дивіться відео - Секретний фронт на ICTV

   
   
   


Ваш IP:3.238.111.130
   
@Mail.ru.