Комунальне майно: розікрасти, щоб продати за копійки!

Категорія: Регіональні новини
Опубліковано: Субота, 30 березня 2019, 15:30
Автор: Григорій Іванченко
Перегляди: 1239

З впровадженням системи «Прозорро. Продажі» зросло сподівання суспільства  на проведення чесних та прозорих конкурсів з викупу об’єктів комунального майна. Не секрет, що за роки незалежності в Україні вибухали локальні суперечки та скандали, щодо розподілу комунальної власності за копійки «для своїх». Не оминула ця доля і Сквирський район, я вже писав про підвальні приміщення, котельні, окремі будівлі що перекочували без проведення аукціонів до приватних осіб, які дивним чином були наближені до місцевого «владного Олімпу».

 

Проте, навіть після запровадження обов’язкової процедури проведення аукціонів, місцева влада продовжує діяльність або краще це назвати бездіяльність, яка скоріше направлена на мінімізацію надходжень до місцевого бюджету.

1. В 2012 році було закрито Селезенівську ЗОШ Сквирського району. Відповідний заклад, як вільний об’єкт став цікавим для потенційних інвесторів. За останні роки було багато розмов, щодо можливості залучити інветора, навіть активно розглядався варіант будівництва тут обласного центру з реабілітації наркозалежних громадян.

Нажаль, те що відбувається зараз не можна назвати відповідальним підходом до збереження власності, яка належить громаді. Вже не один рік окремі депутати місцевої ради та активісти звертали увагу, що школу розграбовують розбираючи по цеглині. Проте з боку власника (Сквирська районна рада) та балансоутримувача (відділ освіти) станом на сьогодні нічого не робиться для того, щоб зберегти цілісний майновий комплекс. Така безвідповідальна поведінка місцевої влади може вказувати лише на то факт, що розкрадання приміщень школи відбувається з «мовчазної згоди» та можливо навіть зацікавленості можновладців.

Справа в тому, що відповідно до норм Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна » https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2269-19 стартова ціна на аукціоні з продажу закріплюється на рівні балансової вартості. При тому що відповідну школу фактично вже розібрали (розікрали), балансова вартість такого об’єкту стрімко наближається до нуля. Як ми і прогнозували, відповідний об’єкт включено до переліку об’єктів які підлягають приватизації в 2019 році. 

На мою думку, в діях керівників Сквирської районної ради (голова Василь Гриша) вбачається склад злочину передбачений ст..364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем), адже відповідна посадова особа не вжила заходів щодо збереження комунальної власності, таким чином  місцевий бюджет понесе  втрат при продажу майнового комплексу.

2. Для мене не стало дивом, коли Голова Сквирської районної ради наприкінці 2018 року завітав до Сквирської міської ради та зажадав передачу районній раді чергової ділянки в місті Сквира (під бувшою школою-інтернат). Розуміючи і прогнозуючи чим це все закінчиться, депутати Сквирської міської ради не погодили передачу землі. Проте, вже на наступній сесії міської ради міських депутатів «дотиснули», і земельну ділянку було передано.

Важливим  є той факт, що голова районної ради Василь Гриша одним з аргументів навів лист мешканців вулиці Максима Рильського, які в листі адресованому міським депутатам зокрема зазначили: «Ми продовжуємо жити в пекельних умовах. Адже окрім руйнації будівлі, територія дитсадка використовується п’яницями, наркоманами, які порушують громадський порядок та розводять антисанітарію». 

Проте хтось ввів в оману мешканців цієї вулиці, адже приміщення знаходилось і знаходиться у власності не громади міста, а спільній власності територіальних громад району (балансоутримувач відділ освіти ), а відповідно і відповідальність за його утримання несе Сквирська районна рада в особі Василя Гриші 

Як бачимо з фото, станом на сьогодні відповідні приміщення почали розкрадати, передача землі не виправили ситуацію а тільки погіршила її. З фотографій видно що приміщення розкрадаються і руйнуються, територія неприбрана і заросла деревами, на території закладу купи сміття. Що заважає Василю Гриші нарешті навести тут порядок, адже він добився передачі землі? А заважати може тільки одне – об’єкт ймовірно будуть продавати «для своїх», а відповідно необхідно максимально зменшити балансову вартість. Тому розкрадання та руйнація бувшої школи-інтернату буде продовжуватись з мовчазної згоди районного керівництва.

 

ВСІ МАТЕРІАЛИ РОЗСЛІДУВАННЯ МОЖНА ЗНАЙТИ ТУТ

 

Григорій Іванченко.
Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії.

   
   
   


Ваш IP:44.200.82.149
   
@Mail.ru.