Про настрої малих міст Житомирщини розповіли соціологи ГРАФІКИ

Категорія: Регіональні новини
Опубліковано: Середа, 16 січня 2019, 22:34
Автор: Рейтинг
Перегляди: 1233

Майже кожен п’ятий мешканець області не визначився з вибором кандидата і чверть мешканців області не визначилися з вибором партії. Ще чверть усіх опитаних переконана, що в їхньому місті/селі фальсифікацій під час виборів не буде.

Лише 15% респондентів позитивно ставляться до ситуації, коли під час виборів деякі політики допомагають матеріально виборцям. 31% займають нейтральну позицію у цьому питанні. 51% проти такого виду агітації. Більш прихильно до роздачі допомоги кандидатами ставляться бідніші опитані.

 

Переважна більшість опитаних незадоволені станом справ у різних сферах та послугах. Найгірше опитані висловлюються про стан екології.

Половина опитаних вважають, що ситуація з хабарництвом не змінилася ані на центральному, ані на місцевому рівнях. Протягом року рівень задоволеності діяльністю міського/сільського голови не змінився (42%). Місцевими очільниками більше задоволені в обласному центрі та у селах.

Про це повідомляє соціологічна група «Рейтинг» в рамках проекту «Портрети регіонів». З 16 листопада по 2 грудня 2018 року було проведено опитування серед мешканців Житомирської області. Загалом у дослідженні, здійсненого за методом особистого інтерв’ю, взяло участь 1600 респондентів. Вибірка сформована з урахуванням вікової й гендерної структури області з урахуванням типу поселення. Похибка становить не більше 2,4%.

Про це під час презентації у Житомирському прес-клубі 14 грудня розповів  керівник Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович

Правильність напрямку руху країни респонденти оцінюють гірше (16%), ніж області (24%) чи свого міста/села (29%). Критичніше оцінюють напрямок розвитку місцевості мешканці Житомира та малих міст. Стосовно напрямку руху України більш песимістичні у цьому питанні мешканці обласного центру. Серед вікових категорій критичними є представники молодшого покоління.

Військовий конфлікт на Сході України (61%) – основна загальнодержавна проблема за оцінками мешканців області. При цьому на особистісному рівні опитаних швидше хвилюють низький рівень зарплат та пенсій (48%), підвищення тарифів на комунальні послуги (45%) та підвищення цін на основні товари, інфляція (35%). Соціально-економічні проблеми, такі як низькі зарплати і пенсії, безробіття та інфляція більш гостріше відчуваються у сільській місцевості, відсутність можливостей підприємництва, освіти, ріст злочинності – у малих містах.

Більша половина опитаних (64%) вважають Росію країною-агресором стосовно України. 74% вважають, що українська мова повинна бути єдиною державною. 

За останній рік дещо зросла кількість тих, хто висловив бажання працювати за кордоном (з 22% до 32%), при цьому 60% з них у майбутньому готові інвестувати зароблені кошти у відкриття власної справи в Україні. 

Більшість опитаних (72%) відчувають гордість за те, що вони є громадянами України. Стільки ж відчувають гордість, що вони є мешканцями своєї області, 75% – свого міста/села. Чим старші опитані, тим вищий рівень гордості. Найчастіше предметом гордості за свій регіон опитані обирали природу (56%). Історією свого краю пишаються 40%, культурою та мистецтвом – 26%, місцевими мешканцями – 24%, природніми ресурсами регіону – 18%, визначними людьми регіону та пам’ятками – по 11%, традиціями – 10%.

69% вважають себе однозначно або скоріше щасливими людьми. Водночас майже 27% – протилежної думки. Відносно частіше про особисте щастя зазначали мешканці міст, більш молодші та заможніші опитані. З іншого боку третина представників старшого віку та майже половина бідних респондентів вважають себе нещасливими.

  

 

 

 

   
   
   


Ваш IP:44.192.79.149
   
@Mail.ru.