Не варто купатися у водоймах Бердичева та району

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Четвер, 14 червня 2018, 07:37
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 1827

Протягом травня місяця ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр” та його територіальні підрозділи здійснили моніторингові дослідження води відкритих водойм у місцях масового відпочинку населення в Житомирській області з метою з’ясування придатності водних об’єктів до рекреаційного та оздоровчого використання.

 

Не відповідає за санітарно-хімічними показниками вода в Бердичівському районі у річці Гнилоп’ять, та ставки в межах міста Бердичів.

Відповідно до проведених досліджень невідповідність води встановлена за санітарно-хімічними (БСК-5, ХСК), органолептичними та мікробіологічним (індекс ЛКП) показниками.

Різке зростання ХСК води свідчить про забруднення водойми органічними сполуками і вимагає застосування відповідних заходів для її очистки. Збільшення ХСК у воді, як правило, є наслідком забруднення її побутовими, промисловими та сільськогосподарськими стоками, що свідчить про неефективну роботу очисних споруд,  а перевищення індексу ЛКП – про неякісну або повну відсутність дезінфекції  каналізаційних стоків.

У воді, де виявлено перевищення вмісту хімічних речовин, фахівці ОЛЦ купатись не рекомендують. Особливо це стосується осіб із захворюваннями шкіри, або схильних до алергічних реакцій.

Вказана вода не додасть здоров’я людині. А у воді, в якій виявлені перевищення за мікробіологічними показниками, купатися взагалі небезпечно, так як в даному випадку є висока ймовірність захворіти на інфекційні хвороби.

Про всі випадки відхилення від нормативних рівнів обласний лабораторний центр та його територіальні підрозділи повідомили органи виконавчої влади та місцевого самоврядування для прийняття відповідних заходів.

Про це повідомляє лікар Ковтун С.В. на офіційному веб-сайті Державної Установи “Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я  України”.

Нагадаємо, у Житомирській області  централізоване водопостачання з відкритих водойм здійснюється в містах Житомир, Бердичів, Коростень, Малин, Новоград-Волинський та селищах  Іршанськ і Нова Борова Володарсько-Волинського району. Решта населених пунктів в якості джерел централізованого водо-постачання, використовують артезіанські свердловини.

До складу поверхневих вод Житомирщини належить 335 річок, з яких 8 відноситься до категорії середніх, 327 річок є малими. Для запобігання забруднення і виснаження водних об’єктів встановлюються водоохоронні зони, в межах яких по обидва береги річки встановлюються прибережно-захисні смуги: для середніх річок 50м, для малих – 25м.

На зазначених територіях суворо забороняється:

  • розорювання земель (крім підготовки для залуження або заліснення), а також садівництво і городництво;
  • зберігання та застосування пестицидів і добрив;
  • влаштування літніх таборів для худоби;
  • будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних та гідрометричних), у тому числі дач, гаражів, баз відпочинку, стоянок автомобілів тощо;
  • миття та обслуговування транспортних засобів, іншої техніки, а також прання килимів тощо;
  • влаштування сміттєзвалищ, гноєсховищ, худобомогильників, кладовищ, накопичувачів рідких та твердих відходів виробництва тощо.

Тож варто замислитися перед тим як мити автомобіль чи прати килими на березі річки, або влаштувати там сміттєзвалище, над тим, що забруднюючі речовини, внаслідок такої діяльності, обов’язково потраплять до вашої склянки з водою.

Читайте також:

Увага! Бердичів отруює район навколо ВІДЕО

   
   
   


Ваш IP:44.192.79.149
   
@Mail.ru.