До Бердичева на перспективу приєднають село навіть проти волі людей? КАРТА

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Вівторок, 29 травня 2018, 07:19
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 2936

Житомирська обласна рада може проголосувати рішення, згідно з яким десять сільрад району приєднають до міста. Йдеться про питання сесії «Про внесення змін у перспективний план формування територій громад Житомирської області», яке розглянуть вже 30 травня. Відповідно до порівняльної таблиці Додатку №2 змін до перспективного плану формування територій громад Житомирської області йдеться про приєднання до Бердичева Бистрицької, Гардишівської, Малосілківської, Мирославської, Озадівської, Райківської, Романівської, Скраглівської, Слободищенської та Швайківської сільрад. Варто відзначити, що це найбільший за площею, населенням та кількістю сіл шматок району.


Документ викликав неоднозначну реакцію як в селах, так і в місті. Причому він з’явився за кілька днів після підписання Президентом України закону про приєднання громад до міст обласного значення. Виборів відповідно до нової процедури не передбачено. За нашою інформацією, Бердичів жодних документів про приєднання сіл на сьогодні не має.

Після створення першої Семенівської ОТГ, наступними остаточно визначилися з формуванням Гришківецької ОТГ (в складі Гришковецької, Гальчинської, Никонівської, Осиківської, Половецької, Рейської, Скаківської, Старосолотвинської сільських рад). Майбутній формат активно обговорювали селяни й решти населених пунктів. Варто відзначити, що про перспективи приєднання до Бердичева за існуючої безгосподарності в місті ніхто всерйоз навіть не говорив.  

Саме тому новий «перспективний план з області» викликав таку бурхливу реакцію. Депутати районної ради навіть зініціювали проведення 22 травня позачергової сесії з цього питання. Підготували звернення до Житомирської обласної ради  з роз’ясненням, щодо стану речей, бачення громад та настроїв населення. Проте, на сесії спочатку не вистачило депутатів для кворуму, потім один з обранців від фракції БПП почав заговорювати тему пропонуючи обговорити своє бачення. В кінцевому підсумку, коли свято демократії у вигляді обговорення звершувалося і пора було визначатися з кінцевим форматом звернення… голова Бердичівської районної ради «утрималася». Як наслідок, жодного рішення прийнято так і не було.

Після сесії Житомирської обласної ради 30 травня, в перспективному плані з’явиться ще одна громада на Бердичівщині – Райгородоцька ОТГ (в складі Райгородоцької, Буряківської, Андріяшівської, Великоп’ятигірської та Маркушівської).

Як повідомляє видання РІО-Бердичів, щодо маніпуляцій селами та селянами, серед припущень найбільш вірогідні чинники особистого характеру. Гришковецьку ОТГ «пропустили», бо вона більш-менш логічна, компактна і в центрі цієї громади проживає діючий народний депутат. Райгородецька ОТГ, хоч і набагато менша як за населенням, так і за спроможністю, але теж компактна і до її складу входять Буряки, звідки родом нинішній голова ОДА. І дуже вірогідно, що на якомусь етапі міркувань між вищеназваними посадовцями сказав своє слово і міський голова Бердичева, який аж ніяк не вважає себе менш значущим в регіоні.

Історія існування Бердичівського району добігає до свого завершення. Навіть Садківська сільська рада таки вирішила приєднатися до Семенівської ОТГ. Лишається сподіватися, що заключний етап децентралізації на бердичівщині не втратить головного свого принципу – добровільності об’єднання.

   
   
   


Ваш IP:34.229.131.158
   
@Mail.ru.