Активісти вимагають знести пам’ятники Котовському та Щорсу

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Субота, 17 грудня 2016, 22:23
Автор: Олесь Небайдужий
Перегляди: 1506

На Житомирщині не виконується Закон про декомунізацію

У Бердичівському районі виявлено пам’ятники катам українського народу – Котовському (с. Терехове) та Щорсу (с. Красівка). Про це повідомляє активіст Майдану, лідер місцевого осередку ВО “Свобода” Олексій Побережний на своїй сторінці у ФБ.

 

“Просто терпець вривається! На початку грудня вимагали від влади знести погруддя кату українському народу Котовському у селі Терехове. Зверталися у прокуратуру. Мало того, що воно досі стоїть біля сільради, так ми ще й виявили пам’ятник Щорсу у селі Красівка”, - обурюється він.

Побережний зазначає, що відповідно до п. 6 ст. 7 згаданого Закону, органи місцевого самоврядування у шестимісячний строк повинні були здійснити демонтаж пам’ятників, присвячених подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади. Проте, відповідне розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації від 20.05.2016 № 140 досі не виконане.

“Ми вкотре закликаємо владу виконати Закон! Ми маємо покінчити з цією ганьбою у Бердичівському районі”, – заявляє.

Побережний повідомив, що направив звернення у райдержадміністрацію та відповідні сільські ради. 

Нагадаємо, що Щорс та Котовський були активними діячами радянських окупаційних військ, які брали безпосередню участь у потопленні в крові молодої української держави в 1917-1921 роках. Вважаємо існування таких пам’ятників наругою над нашим історичним минулим. Особливо цинічно видається наявність цих пам’ятників на Житомирщині, де прийняли останній бій і були страченні бійці Української Народної Республіки під Другого Зимового походу в бою під Базаром.

   
   
   


Ваш IP:44.192.79.149
   
@Mail.ru.