ПРАКТИЧНА ПОРАДА На яку оплату послуг заслуговує водоканал? Як не дати себе обдурити?

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Четвер, 19 березня 2020, 16:22
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 3317

Вже з десяток років бердичівляни мають традиційні міські проблеми, які хронічно не вирішуються: вода, бо це життя, безпритульні пси – бо це безпека і звісно дороги – бо дурнів при владі у нас також вистачає. Причому з останнього випливає невирішуваність всіх інших проблем.

 

 

Офіційне видання «Голос України» днями опублікувало статтю від юриста Наталії Гелетко під назвою «За брудну воду не платимо». У матеріалі детально описано алгоритм захисту своїх економічних інтересів від комунальних пройдисвітів. Пропонуємо вам її для прочитання в повному обсязі.

Почнемо із загального правила: послуги з централізованого постачання холодної води повинні відповідати вимогам щодо якості. У разі зниження якості послуг, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів споживання, споживач має право на зменшення розміру плати.

Для встановлення факту неналежного надання послуг є такий порядок дій.

- Повідомити про це водоканал за телефоном чи письмово. Водночас вам мають надати реєстраційний номер вашого повідомлення та час його прийняття й узгодити точний час та дату перевірки якісних показників води. У разі необхідності проведення такої перевірки у вас удома представник водоканалу повинен з’явитися не пізніше визначеного у договорі строку.

- У разі незгоди з результатами перевірки визначають час і дату повторної перевірки, для проведення якої запрошують представників місцевої влади. За результатами перевірки складається акт-претензія про неналежне надання послуг, один примірник якого належить вам. У разі неприбуття представника водоканалу в установлений договором строк для проведення перевірки якісних показників або необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії такий акт вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі (тобто ви та ваш сусід).

- Акт повинні розглянути і повідомити про задоволення вимог чи обґрунтовану відмову протягом трьох робочих днів. Якщо протягом зазначеного строку відповіді немає, то вважається, що водоканал визнав викладені в акті-претензії факти неналежного надання або ненадання послуг. Якщо ж взаєморозуміння не вдається досягти, у вас залишається можливість звернутися по захист до суду.

Перерахунок вартості послуг у разі невідповідності складу і властивостей холодної води державному стандарту на питну воду та вимогам санітарного законодавства розраховують за спеціальною формулою, в якій ураховують розмір місячної плати, кількість днів відхилення та інші показники.

(клікабельно)

Наталя ГЕЛЕТКО, юрист

   
   
   


Ваш IP:18.232.31.255
   
@Mail.ru.