Бердичівські сесійні війни: більшість депутатів у міській раді відстоює інтереси виборців ФОТО ВІДЕО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Неділя, 29 листопада 2015, 11:32
Автор: Наталка Зоз
Перегляди: 1702

Друге пленарне засідання другої сесії Бердичівської міської ради розпочалося з того, що обраний секретарем міської ради Володимир Пономарчук ознайомив депутатів та присутніх з позовом до суду на міського голову Василя Мазура. Справа в тому, що останній накладав вето на рішення про обрання секретаря.

 

Попри те, що воля бердичівських обранців не підлягає сумніву, міський голова вже третє засідання поспіль не дає можливість раді сформувати законну структуру влади в місті, передбачену Законом України «Про місцеве самоврядування» (сформувати виконавчий комітет, депутатські комісії, обрати секретаря, затвердити заступників міського голови).

Запропонований міським головою порядок денний також викликав питання, адже три з восьми питань були розглянуті на минулому засіданні і були ветовані Мазуром. Причому обґрунтованість підстав ветування вже оскаржуються в суді і остаточне вирішення по закону від обранців по факту не залежить.

Єдине питання, яке голосується в Бердичівській міській раді одноголосно і без заперечень – це надання матеріальної допомоги українським воякам та їхнім родинам. Минулого разу на засіданні депутат Володимир Сенча підняв питання про допомогу матері, син якої зник безвісти на сході України. Тому вже цього разу, 24 листопада, радою було прийняте одностайне рішення про виділення матеріальної допомоги.

Міський голова запропонував також виділити кошти на лікування учасникам АТО Руслану Ярошу (3 тис. грн.) та Едуарду Юрківському ( 1 тис. грн.). Допомогу на лікування сина, який отримав поранення на сході України під час ведення бойових дій, отримав Олександр Лізенко (1 тис. грн.).

Нагадаємо, Руслан Ярош на місцевих виборах був кандидатом у депутати Бердичівської міської ради від партії Солідарність Петра Порошенка.

Третім питанням було прийняте рішення внесення змін до міського бюджету на 2015 рік. Чому тільки депутати від ВО «Свобода» голосували проти під час розгляду цього питання розповів голова організації Олексій Побережний: «В цьому проекті йшлося про перерозподіл на мільйони гривень. Приймати подібне рішення можна тільки після ґрунтовного ознайомлення, натомість жодних строків розгляду для депутатів практично не було. Хороший господар наосліп ніколи не буде розкидатися такими коштами, тим більше з міського бюджету. Саме тому, ми голосували проти цього рішення – кожна копійка має витрачатись економно, ефективно і доцільно. Це ті принципи місцевого самоврядування про які очевидно забули в бердичівській мерії».

Депутати нової міської ради не лише почали детально вчитуватися в суть рішень, які приймаються, а навіть запровадили нову традицію - перед розглядом питань основного порядку денного зачитують запити по вирішенню питань виборців. Переважна більшість стосується, конкретних вулиць, стану будинків, освітлення, води і т.п.

Наприклад, Анатолій Кривушин (ВО «Свобода») підняв питання щодо необхідності благоустрою прибудинкової території за адресою Красіна 1/2, а Олексій Побережний озвучив звернення 40 мешканців будинку на вулиці Мучній 52а, щодо ремонту покрівлі та підїзду. Всього депутатами від ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», «Самопомочі», Радикальної та Патріотичної партії було подано близько пів сотні депутатських запитів.

Сесії стали довшими, але перебування на них створює переконливе відчуття, що період болота закінчився і в Бердичеві почало вирувати життя. Здорова громада – це  коли депутати відстоюють інтереси виборців, а мешканці знають свого депутата і звертаються до нього в разі необхідності.

 

 

   
   
   


Ваш IP:44.200.145.223
   
@Mail.ru.