Де поділи пам'ятники катам українського народу у Бердичеві? (ВІДЕО)
Декомунізація по-українськи не оминула, напевно, жодного куточка в Україні. І Бердичів не став винятком. Тут уже встигли взимку 14-го року попрощатися з Леніним, пам’ятник котрому стояв у центрі міста.
Ленін, вага якого не менше 17-ти тонн, піддався поваленню не одразу. Кран не зміг підняти такої ваги. Майже три години комунальники думали, якою технікою це зробити. Впоралася із демонтажем Леніна автовишка. Відкритий 29-го грудня 82-го року, Ілліч із рожевого граніту впав на землю. Це був 5-ий за рахунком пам’ятник вождю у місті, не рахуючи бюстів.
Його автор – житомирський скульптор Костянтин Васильченко, архітектори – Петро Бірюк та Петро Перевозник – задумали Леніна великих розмірів. Загальна висота пам’ятника –8,7 метра, висота самої скульптури 4 метра, а розмір постаменту – 4,7 метра.
У 83-му році пам’ятник було взято на державний облік. 22-го лютого 14-го року на засіданні виконкому прийняли рішення про демонтаж пам’ятника. Примітно те, що цей процес відбувався у День народження одного з творців Ілліча у Бердичеві: Петрові Перевознику виповнилося того дня 70 років.
А після демонтажу подальша доля пам’ятника Леніна відома не усім. За чутками, його чи то продали, чи то ще збираються влаштовувати розпродаж шматків пам’ятника.
Насправді ж бердичівський Ілліч практично неушкоджений спочиває на території комунального підприємства "Бердичівкомунсервіс", повідомив заступник міського голови Михайло Гайченя. Аби переконатися, їдемо разом на підприємство. І справді, Ілліч з дня демонтажу майже не змінився, хіба що обличчя трохи пошкоджене. Із постаменту у Бердичеві зробили облицювання для меморіалу "Слава Героям!".
"Пам’ятник що один, що другий доставлені сюди після демонтажу. Технічний стан пам’ятників такий самий, як у день доставки", – розповідає заступник міського голови Бердичева Михайло Гайченя.
Неподалік Леніна на території підприємства стоїть і нещодавно демонтований пам’ятник Григорію Котовському.
Із цим комунальники практично не мали мороки. Двотонну пам’ятку монументального мистецтва теж привезли на безстрокове зберігання на околицю міста. Що буде з пам’ятниками далі – сказати важко. Втім, у міській раді сподіваються: демонтажів у Бердичеві більше не буде.
"Памятників Котовському немає, Леніну немає, Фрунзе розколовся при демонтажі", – констатує Михайло Гайченя.
За матеріалами zhitomir.today
Random news:
- Бердичеву презентовано книгу Геннадія Махоріна про Українську національну революцію на Житомирщині
- Що робить наша місцева влада в часи війни на сході. КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ
- Кримінал в Бердичеві: на підлітка скоєно розбійний напад. Нападника затримано
- Перший літературно-мистецький конкурс імені В.Нестайка відбувся у Бердичеві
- До 28 лютого відвідайте виставку про участь бердичівлян на Революції Гідності ФОТО ВІДЕО