Де поділи пам'ятники катам українського народу у Бердичеві? (ВІДЕО)

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Субота, 28 листопада 2015, 09:25
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 2280

Декомунізація по-українськи не оминула, напевно, жодного куточка в Україні. І Бердичів не став винятком. Тут уже встигли взимку 14-го року попрощатися з Леніним, пам’ятник котрому стояв у центрі міста.
Ленін, вага якого не менше 17-ти тонн, піддався поваленню не одразу. Кран не зміг підняти такої ваги. Майже три години комунальники думали, якою технікою це зробити. Впоралася із демонтажем Леніна автовишка. Відкритий 29-го грудня 82-го року, Ілліч із рожевого граніту впав на землю. Це був 5-ий за рахунком пам’ятник вождю у місті, не рахуючи бюстів.

Його автор – житомирський скульптор Костянтин Васильченко, архітектори – Петро Бірюк та Петро Перевозник – задумали Леніна великих розмірів. Загальна висота пам’ятника –8,7 метра, висота самої скульптури 4 метра, а розмір постаменту – 4,7 метра.
У 83-му році пам’ятник було взято на державний облік. 22-го лютого 14-го року на засіданні виконкому прийняли рішення про демонтаж пам’ятника. Примітно те, що цей процес відбувався у День народження одного з творців Ілліча у Бердичеві: Петрові Перевознику виповнилося того дня 70 років. А після демонтажу подальша доля пам’ятника Леніна відома не усім. За чутками, його чи то продали, чи то ще збираються влаштовувати розпродаж шматків пам’ятника.

Насправді ж бердичівський Ілліч практично неушкоджений спочиває на території комунального підприємства "Бердичівкомунсервіс", повідомив заступник міського голови Михайло Гайченя. Аби переконатися, їдемо разом на підприємство. І справді, Ілліч з дня демонтажу майже не змінився, хіба що обличчя трохи пошкоджене. Із постаменту у Бердичеві зробили облицювання для меморіалу "Слава Героям!".

"Пам’ятник що один, що другий доставлені сюди після демонтажу. Технічний стан пам’ятників такий самий, як у день доставки", – розповідає заступник міського голови Бердичева Михайло Гайченя.

Неподалік Леніна на території підприємства стоїть і нещодавно демонтований пам’ятник Григорію Котовському.


Із цим комунальники практично не мали мороки. Двотонну пам’ятку монументального мистецтва теж привезли на безстрокове зберігання на околицю міста. Що буде з пам’ятниками далі – сказати важко. Втім, у міській раді сподіваються: демонтажів у Бердичеві більше не буде.

"Памятників Котовському немає, Леніну немає, Фрунзе розколовся при демонтажі", – констатує Михайло Гайченя.

 

За матеріалами zhitomir.today

   
   
   


Ваш IP:34.229.131.158
   
@Mail.ru.