Бердичівляни пам’ятають про геноцид українців ФОТО ВІДЕО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Понеділок, 30 листопада 2015, 07:52
Автор: Наталка Зоз
Перегляди: 1580

28 листопада по всій Україні пройшла акція вшанування пам'яті жертв Голодоморів  «Запали свічку».

Голод початку 30-х років ХХ століття забрав близько 8-ми мільйонів жертв, в тому числі більше 5 тисяч на Бердичівщині. На нашій землі відбувся нелюдський експеримент з метою побудови „щастя”, який передбачав, зокрема, злиття усіх націй і народностей СРСР в єдиний "радянський народ" з уніфікованою свідомістю.

 

Аналіз фактів доводить, що тоталітарний сталінський режим діяв свідомо і за чітким планом. Хліб вилучався, продавався до інших країн за валюту. Всіх невдоволених знищували: розкуркулювали, висилали в табори, просто страчували без суду і слідства. На місце знищених голодом або репресіями українських селян привозили нових, переважно з Росії.

Влада СРСР свідомо створила в Україні голод, маючи на меті знищити свідомість нації. Голодомор істотно змінив структуру населення України та Житомирщини зокрема.

28 листопада на офіційних заходах з вшанування жертв голодоморів в Бердичеві були присутні як діючі депутати міської ради, так і депутати попередніх скликань. Мешканці міста прийшли разом з дітками цілими поколіннями, щоб відати шану тим, хто загинув в ті важкі часи.  Щоправда традиційно проігнорував цю подію міський голова Бердичева Василь Мазур.
Програма включала виступи чиновників з гуманітарної сфери, учнів зі шкіл і гімназій міста. Було прочитано багато спогадів людей, котрі пережили той страшний час і змогли донести нам розповіді про ті події.  Вберегтися від повторення того пекла, яке влаштували на нашій землі комуністи та інші окупанти можна тільки пам’ятаючи уроки історії.  

О 16:00 бердичівляни разом з усіма українцями вшанували хвилиною мовчання жертв голодоморів.

 

   
   
   


Ваш IP:3.238.111.130
   
@Mail.ru.