"Яка з проблем нашого міста Вас хвилює найбільше?" - результати соціологічного опитування в Бердичеві!

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Неділя, 04 жовтня 2015, 20:10
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 2655

«Хто володіє інформацією - той володіє світом», - говорили колись у сімействі Ротшильдів. Для успішного управління необхідно оперувати актуальною інформацією у відповідній сфері діяльності. На жаль, у Бердичеві не звикли проводити соціологічні опитування, як про проблеми міста, так і при прийнятті резонансних рішень. 

Інтернет-ресурс Бердичів СІТІ вирішив провести своє соціологічне опитування, щоб допомогти місцевій владі почути людей. «Яка з проблем нашого міста Вас хвилює найбільше?» - таке питання ми поставили на сторінці соціальної мережі ВКонтакті в групі Бердичів СІТІ. На момент публікації матеріалу, в опитуванні взяло участь 673 людини

 

Лідируючу позицію займає проблема бродячих собак. Перед кожними виборами у Бердичеві хтось щось обіцяє зробити. Люди вірять, голосують, а організм, який обіцяв зробити, тут же отримує останню стадію амнезії. І так до наступних виборів. Притулок для тварин поки що так і не побудували, тай активної фази будівництва не спостерігається. Єдині, хто реально намагається вирішити проблему з собаками - звичайні активісти, але коштів на це, звичайно ж, не вистачає. Так що найближчим часом проблема, що зайняла перше місце, залишиться невирішеною. 


На другому місці те, що повинно було б бути на першому місці не тільки в опитуванні, а і в плані дій місцевої влади - вода. Вода в Бердичеві в жахливому стані. Люди мало не кожен день публікують фотографії води з крана шоколадно-коньячного кольору. А що їм ще залишається робити, якщо проблема не вирішується. Катастрофічний стан очисних споруд намагаються закрити будівництвом площ, нанесенням фарби на асфальт під виглядом велодоріжки, спорудженням пам'ятників і таким подібним окозамилюванням. Але, як говорить один кум Мазура, Бердичів - мудре місто, його мешканці вміють відрізнити реальні справи від популізму. Коли буде вирішена проблема з водою - не відомо. Була надія на те, що кришталево чисту воду зроблять до виборів, щоб поки що легітимний мер міста мав більше шансів бути обраним на черговий термін. Але дива не сталося, на жаль. Проблема з водою відкладається .. На скільки? Не відомо. 


Третє і четверте місце в опитуванні зайняли проблеми, про які ми писали не один раз (читайте - Тут не ступала нога чиновника: жахливий стан доріг Бердичева ФОТО): сміття в місті і стан доріг. Я часто кажу, що Бердичів не закінчується в центрі, а з вікна «Шкоди» бажано спостерігати не тільки убогий фонтан, а й віддалені райони міста, де люди не бачили асфальту на своїх вулицях приблизно .. з дитинства, маючи вже онуків. Так само думають і бердичівляни, які змушені топтати болото чобітьми в дощову погоду, пробираючись додому або на роботу. В центрі кладуть асфальт по два рази. Чому по два? Бо спочатку його кладуть на гнилі труби, потім труби прориває, асфальт розривають, міняють труби, і кладуть асфальт заново. Що в цьому ланцюжку ідіотизму не так? Правильно, сказав Вовочка, треба спочатку поміняти труби, а потім класти асфальт! Але це дуже складно і не популярно. Така ж проблема зі сміттям: у центрі смітники є, але варто звернути з центру, як пройшовши кілометр не знайдеш жодного смітника. Я проводив навіть експеримент (читайте - Соціальний експеримент в Бердичеві: смітники потрібні!), взявши звичайні коробки з мотивуючою картинкою і прикріпив їх в тих районах, де смітників немає. Результат був на наступний же день - імпровізовані урни були зі сміттям всередині. Так це не люди свині у нас, а просто смітників немає, виявляється. 


Пункт «Дозвілля молоді» зайняв почесне п'яте місце. Насправді, молоді практично немає чим зайнятися в місті. Що пропонує місто підлітку, який вийшов в центр? Тааак, можна посидіти на площі біля фонтанів. Можна походити туди-сюди від універмагу до вокзалу. Можна піти в шинок, які один за одним вишиковуються уздовж вулиць, ваблячи блискучою вивіскою. Що ще? А нічого. Рятують ситуацію з дозвіллям молоді громадські організації, які згодні займатися з дітьми, за що їм спасибі. 


Інфраструктура міста закриває список проблем. У місті проблема з громадськими туалетами. Звичайними туалетами, куди може сходити житель Бердичева. Я писав про це в статті Громадські вбиральні в Бердичеві - примха чи необхідність?, пропонував змінити ситуацію, але люди в міськвиконкомі не бачать цієї проблеми – туалети є, кажуть вони. А що робити туристові, який вирішив відвідати непросте місто Бердичів? Бо вже який рік Василь Мазур декларує те, що Бердичів - місто туризму та туризм потрібно розвивати. А про елементарне забув. Інфраструктура громадського транспорту також мала зауваження мешканців Бердичева, про що я писав в матеріалі Чи дочекаються мешканці Бердичева покращення якості перевезень? Надія є. Але надія вмирає останнью і вже вмерла, тому що обіцяну комісію щодо покращення якості перевезень так і не зібрали, залишивши все як є. Також відсутній кінотеатр, на чому не раз писали активісти, наголошуючи про його культурному значенні. 


Багатьом мешканцям було важко виділити одну відповідь з усіх запропонованих, а це означає, що ці проблеми є справді актуальними для кожного бердичівлянина.    
   
   


Ваш IP:44.200.82.149
   
@Mail.ru.