Бердичівські радіостанції нарешті транслюватимуть більше українських виконавців

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Понеділок, 02 березня 2015, 12:04
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 1481

Віце-прем’єр-міністр – міністр культури України В’ячеслав Кириленко ініціює перевірку радіостанцій щодо виконання ними чинної обов’язкової квоти трансляції в ефірі українських пісень. Відповідне звернення направлено до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення і стосуватиметься усіх найбільших радіостанцій FM-діапазону. Зокрема, йдеться про виконання статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», відповідно до якої у радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менш як 50% загального щотижневого обсягу мовлення.

Більше того, В’ячеслав Кириленко  вважає, що вже склалися обставини, які дозволяють збільшити квоту українського продукту у радіоефірі

до 75% всього об’єму мовлення.

Про це повідомляє у прес-служба Міністерства культури.

«Крім того, пісні українських авторів та виконавців мають з’являтися тоді, коли їх почує найбільше слухачів – у прайм-таймі, а не тільки пізно вночі, як це часто має місце зараз», - зазначив Кириленко.

Він додав, що перехід до нових стандартів квот може відбуватись поступово, у кілька етапів.

Нагадаємо, ще у далекому 2006 році був прийнятий закон про 50% обов’язкову квоту на українських радіостанціях. Хоча навіть у 2011-му році співачка Руслана Лижичко заявляла, що насправді на радіостанціях виконувалися  22% квоти.

Квоти – це не пільги, це захист українського виконавця, композитора, автора пісень.

Українська співачка Марія Бурмака так свого часу прокоментувала питання присутності української пісні в ефірі: «Тут справа не тільки в квотах, а й у загальній політиці країни - кому належать радіостанції, яку музику там вважають форматною. Російський шоу-бізнес дуже хоче мати Україну як свій ринок. Мені здається, так як держава має захищати свого виробника в будь-якій сфері, вона має захищати і музикантів».

   
   
   


Ваш IP:3.238.111.130
   
@Mail.ru.