За півтори години їзди від Бердичева тривала депортація українців

Категорія: Регіональні новини
Опубліковано: Субота, 21 жовтня 2017, 09:37
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 1194

70 років тому у ці холодні осінні дні відбувся один з масштабних злочинів Союзу над українцями. Операція «Запад» – одна з наймасовіших і короткотермінових сталінських депортацій цивільного населення Західної України з метою знищення «соціальної бази» українського визвольного руху. Виселенню підлягали за попередньо складеними списками члени родин оунівців та повстанців.

 

В 1947 році українці стали жертвами двох масштабних депортацій - весною "Вісла", восени "Запад". Сама назва вже вказує на зв'язок між операціями в Польщі та УРСР. Знищення непокірних українців було передумовою для встановлення злочинних комуністичних режимів на всіх теренах, де мешкали українці.

Український інститут національної пам’яті повідомляє, що Основними організаторами і виконавцями депортації стали МГБ та МВД УРСР. Керівництво операцією здійснював спеціально створений Оперативний штаб для депортації на чолі із заступником міністра МВД М. Дятловим. Місце дислокації штабу – Львів. Виконання забезпечували: оперсклад МГБ – 6 859 осіб, збройні сили (солдати внутрішніх військ МГБ і корпус охорони МГБ, особовий склад МВД і прикордонних військ, «стрибки») – 46 509, радянський партактив – 15 556, армійські шофери – 1 227 осіб. У ході операції використовували гужовий та автотранспорт, бронетехніку, трактори, залізничний транспорт.

Регіон охоплення депортацією включав Волинську, тодішні Дрогобицьку та Станіславську, Львівську Тернопільську та Чернівецьку області. До сусідньої з нами Рівненської області, де також відбувалася депортація всього півтори години їзди автівкою. Пекло було зовсім поруч, через місто Бердичів шепетівською залізницею їхали тисячі українців повантажених в ешалони. Усіх їх примусово вивозили на підприємства вугільної промисловості східних районів СРСР. Українську націю вороги знекровлювали та розпорошували на величезній території тюрми народів - Союзу

«Операція «Запад» стала однією з наймасовіших депортацій українців організованою комуністичним режимом. За своїм масштабом вона є злочином співмірним із депортаціями кримських татар у 1944 році чи виселенням українців у рамках акції «Вісла», організованою польською комуністичною владою», - зазначив Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович.

Під час акції "Запад"всього за тиждень було депортовано близько 80 тисяч українців.

Для збільшення зображення натисніть тут

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

   
   
   


Ваш IP:18.232.55.175
   
@Mail.ru.