ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Преосвященнійшого Паїсія, єпископа Житомирського і Овруцького вірянам Української Православної Церкви Київського Патріархату

Категорія: Регіональні новини
Опубліковано: П'ятниця, 06 квітня 2018, 10:48
Автор: Української Православної Церкви Київського Патріархату
Перегляди: 1391

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

Преосвященнійшого Паїсія, єпископа Житомирського і Овруцького

Всечесному духовенству, преподобному чернецтву і всім вірним

Української Православної Церкви Київського Патріархату

Житомирської єпархії

 

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

 

“Погляньте на руки Мої і на ноги Мої;

 це Я Сам; доторкніться до Мене і роздивіться;

бо дух тіла і кісток не має, як бачите у мене” (Лк. 24, 39).

 

 

Всечесні отці, дорогі брати і сестри!

Такими словами звернувся Воскреслий Христос до своїх учнів, вперше з’явившись їм після Воскресіння. Цими словами звертається Господь і до нас, Своїх послідовників, незалежно від часу і місця нашого перебування. Спаситель закликає нас поглянути на Нього і переконатися, що Він з нами, з нами назавжди. Бо вже ніщо не може перешкодити Його присутності серед нас. Знищена остання перешкода – смерть. І ми, разом з апостолом Павлом, стверджуємо: “Христос, воскреснувши з мертвих, вже не вмирає: смерть уже не має над Ним влади” (Рим. 6,9). 

Святкування Пасхи – це святкування Божої присутності на землі. Бо наша Пасха – Воскреслий Христос, Син Божий. Як Бог, Він з Отцем і Духом споконвічно перебуває у славі неприступній; як людина, Він назавжди в єдиній іпостасі об’єднав з Божеством нашу людську природу і відкрив нам Рай.

Велику тайну повернення Бога на землю до людей сповіщав ще в стародавні часи пророк Ісаїя. Він, пророкуючи про Месію, назвав Його – Еммануїл, що означає – з нами Бог (Мф. 1. 23). І тільки воскресіння Ісуса Христа повною мірою відкрило нам суть цього пророцтва. Бо у Воскресінні найяскравіше підтверджується Божество Ісуса Христа. Через Воскреслого Христа людина знову з’єднується з Отцем своїм Небесним. Це все і є оновлення Божої присутності з нами, людьми, уже назавжди. А обіцянка нашого Спасителя: “І ось, Я з вами по всі дні до кінця віку” (Мф. 28, 20) стверджує у нас непорушно цю святу Пасхальну радість Божої присутності.

Святкуючи Пасху, ми святкуємо і свою участь у цій події. Бо Пасха Христова – це і наша Пасха: свята і таємнича. Вона з’явилася для кожного з нас, відкриваючи нам двері раю. Пасха – це Христос Визволитель, який переводить нас від смерті до життя та від землі до неба. Тому воскресіння Христове – це і наше воскресіння, яке стало в особі Христа Спасителя нашим вічним надбанням.

Воскресіння Христове вносить новий зміст у наше земне життя. Все старе і тимчасове втрачає силу. У тілі Воскреслого Христа Спасителя знищується не тільки перешкода між людиною і Богом, але й відновлюється єдність між людьми. Воскрес Христос – і уже нема народу вибраного і народу відкинутого. Воскрес Христос – і торжествує нове життя, де рівні всі; і народи, і нації, і кожна особистість зокрема. У Воскресінні Христовому “немає ні елліна, ні юдея, ні обрізання, ні не обрізання, варвара, скіфа, раба, вільного, але все і у всьому Христос” (Кол. 3, 11), – підтверджує апостол Павло. Кожен отримав повноту благодаті; кожен має однакове право на особисту співучасть у Воскресінні Христовому.

Із самих перших днів існування Церкви через проповідь Воскресіння Христового стверджувалась рівність всіх націй і народів. Це засвідчується і найдавнішою церковною богослужбовою практикою. І до сьогоднішнього дня в день Святої Пасхи Євангеліє читається на різних мовах. Це означає, що кожний народ має однаковий шанс почути про Сина Божого, і що кожна мова отримує однакове освячення, щоб передати вчення Євангеліє про Божество нашого Спасителя. Тому Воскресіння Христове вчить нас шанувати всіх людей як братів по вірі, а також цінувати і своє право бути з Христом і жити для Христа.

Якщо ми живемо за іншими принципами, то це означає, що ми не живемо за законом Воскресіння. Ми, наче раби, підпорядковуємося старому і віджилому. А в наших стосунках з Богом переживають тимчасові вигоди. І хоча Христос все одно з нами, ми Його не бачимо. Ми, наче той Лука з Клеопою, подорожуючи до Емаусу, сперечаємося і плачемось за втраченими якимись земними сподіваннями, незважаючи, що подорожуючий поруч – Христос.

Всечесні отці, дорогі брати і сестри! Воскреслий Христос завжди з нами. Як колись апостолам, Господь кожному із нас дає можливість роздивитись Себе і доторкнутися до Себе. Тільки щоб побачити Христа, ми повинні перевести погляд з тимчасового до вічного. І тоді ми переконаємось, що Господь поруч, а Його проколоті ребра для кожного з нас є невичерпним джерелом життя нового – води життя вічного, що веде до нашого особистого воскресіння з Христом.

Нинішній рік для нас особливий. Наша Церква цього року урочисто відзначатиме 1030 річчя Хрещення Київської Русі. Понад тисячу років тому святий рівноапостольний князь Володимир привів свій народ до світла Христової істини, і наші предки, а через них і ми, стали причасниками пасхальної радості. Святкування цього великого ювілею має стати свідченням усеперемагаючої сили Христової любові й неминущої цінності нашої віри.

Святкуючи Пасху Господню – нашого життя оновлення, оновімось духовно. Зупинімось хоч на мить, щоб побачити що Христос поруч. Відкриймо серця для радості Воскресіння Господнього, створімо радість, ради Христа Воскреслого, хоча б одному зі своїх ближніх. Тоді священна радість Воскресіння Христового ще більше засяє в світі та буде твердою основою нашого земного життя і вічною запорукою життя майбутнього.

Вітаю всіх вас, дорогі браття і сестри, зі світлим днем Воскресіння Христового. Нехай священна Пасхальна радість подолає в наших душах гріховний морок. Нехай Воскреслий Господь завжди перебуває з нами.


 

Нагадаємо, Бердичівське Благочиння Житомирської єпархії Української православної церкви Київського патріархату налічує 7 парафій:

Свято - Преображенська парафія м.Бердичів (настоятель прот.Євгеній Шимченко), район колишнього Цукрорафінадного заводу

Свято - Іллінська парафія с.Терехове (настоятель ієрей Вадим Колос)

Свято - Димитрівська парафія с.Іванківці (настоятель ієрей Леонід Мельничук)

Свято - Успенська парафія м.Бердичів (настоятель прот.Василій Головчук), район Цегельного заводу

Свято - Воздвиженська парафія (настоятель ієрей Костянтин Карпенко), район магазину Дитячий світ

Святої ікони Матері Божої Скоропослушниці Бердичівської (настоятель Микола Семенюк), район М’ясокомбінату.

Парафія святого апостола євангелиста. Луки с.Семенівка (настоятель прот. Василій Пупін)

Свято - Воскресенська парафія м Бердичів (духівник ієрей Вадим Колос)

Детальніше про Київський патріархат УПЦ КП на Бердичівщині можна дізнатися на сайті http://cerkva.at.ua/

Розклад богослужінь у Бердичеві на Великодень в Преображенському храмі Української Православної Церкви Київського Патріархату

5 квітня - Великий четвер. Спомин Таємної вечері.
Літургія о 09:00; 
Рання з читанням 12 Страсних Євангелій о 16:00.

6 квітня - Велика п'ятниця. Спомин Страстей Христових
Винесення св. Плащаниці о 13:00.

7 квітня – Велика субота. БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ.
Літургія о 09:00; 
Читання книги Діяння святих апостолів о 21:00;
Пасхальна опівнічна о 23:00.

8 квітня - ХРИСТОВЕ ВОСКРЕСІННЯ, ВЕЛИКДЕНЬ
Пасхальна Рання о 00:00; 
Літургія о 02:00;
Освячення пасок,крашанок…: о 04:00.

   
   
   


Ваш IP:3.238.111.130
   
@Mail.ru.