В Бердичеві нема місця для міжнародного гуманітарного благодійного центру?

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Середа, 31 липня 2019, 14:50
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 1888

В Бердичеві завдяки небайдужим містянам та закордонним друзям України може відкритися потужний гуманітарний волонтерський центр. Натхненна цією ідеєю бердичівлянка Ірина Піскун залучила небайдужих людей, благодійні фонди та асоціації з Європи.

Нині допомога постійно доставляється як воякам на передову, так і медичним закладам в нашому регіон. Наприклад, в Житомирську лікарню №1 було передано 35 багатофункціональних ліжок, інвалідні візки, медицина різного спрямування. Пансіонату для людей похилого віку в селі Іванопіль доставлено памперси, телевізори та необхідні медичні засоби. Дитячі будинки неодноразово отримують одяг та взуття. 

 

Весь цей час функціонування забезпечення та зберігання таких потрібних вантажів було на тимчасових умовах у випадкових приміщеннях людей доброї волі. Надалі, для існування гуманітарного центру необхідне приміщення. 

В Бердичеві, яким 17 років безперервно керує міський голова Василь Мазур, таку вільну будівлю знайти дуже складно. З’ясувалося, що на території нашого міста є прийнятна локація, яка належить Житомирській обласній раді – за адресою вулиця Європейська 43. Загальна площа – 71,8 кв.м. Комунальному підприємству «Агенція з питань регіонального розвитку» було доручено організувати проведення конкурсу на право передачі в оренду цього майна. Проте, конкурс 22 липня 2019, як передбачалося, проведено так і не було. Більше того, серед учасників з’явилися місцеві спритники, які це приміщення взагалі хочуть взяти для гаражу. 

Минув вже тиждень з моменту коли мав би відбутися конкурс, а остаточного рішення так і нема. Німецькі та французькі друзі України, які надають допомогу не розуміють як таке неподобство може відбуватися. Лікарні, військові шпиталі, люди, яким терміново потрібна допомога, теж стали заручниками рішення чиновників. Особи з обмеженими можливостями, жінки з дітьми для яких зручне розташування Гуманітарного Центру на вулиці Європейській 43 взагалі залишаються в безвиході. Вантажі з допомогою просто немає де розвантажити. 

Засідання робочої групи Житомирської обласної ради для розгляду даного питання відбулося лише сьогодні 31 липня. Першою новиною стало бажання команди Василя Мазура забрати це приміщення для подальшого будівництва на його місці житлової забудови відповідно до Генерального плану Бердичева.

Депутати Житомирської обласної ради від нашого міста зайняли чітку позицію стосовно підтримки роботи волонтерів громадської організації «Оберіг-26». Ігор Васильович Романський неодноразово звертався про необхідність надати можливості для функціонування волонтерської організації. Проте, в ході дискусії за участі представників міського голови Бердичева Василя Мазура, робочою групою було прийняте рішення про перенесення розгляду даного питання на найближчій сесії Житомирської обласної ради.

У підсумку, стабільна допомога волонтерів людям знову відтерміновується. Невже в Бердичеві нема місця для міжнародного гуманітарного благодійного центру?

   
   
   


Ваш IP:44.200.82.149
   
@Mail.ru.