Роль бердичівлян в ухваленні Конституції України УНІКАЛЬНІ ІСТОРИЧНІ ДОКУМЕНТИ

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Вівторок, 28 червня 2022, 06:02
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 6717

Виповнилося 22 роки з часу прийняття Конституції незалежної України. До того, майже п’ять років держава жила без Основного Закону. Найефективнішим вирішенням для прийняття нової Конституції України був такий, коли б дві третини депутатів Верховної Ради схвалили узгоджений Конституційною комісією проект Основного Закону. Проте ліві фракції (фактично комуністи) постійно затягували конституційний процес. Їхні більшовицьки налаштовані однодумці (часто займаючи відповідальні державні посади) на місцях викривляли правдиву інформацію про Конституцію потоком бруду і наклепів на сторінках місцевих газет.

 

Для відбиття того скаженого лівого наступу Народний Рух України, Народно демократична та Ліберальна партії висунули ідею створення Всеукраїнського громадського комітету на підтримку Конституції. Потім до них приєдналися ще 7 партій та 70 громадських організацій. Відповідно були створені обласні, районні, міські, сільські громадські комітети на підтримку Конституції.

29 квітня 1996 року в Бердичеві також був створений міський громадський комітет на підтримку Нової Конституції. До складу комітету ввійшли представники від НРУ, Конгресу Українських Націоналістів, Спілки офіцерів України, товариства «Просвіта», Спілки поляків України та міськрайонної газети «Земля Бердичівська», всього 7 чоловік. Головою комітету було обрано полковника Національної Гвардії України в запасі, тодішнього головного спеціаліста Центру соціальних служб молоді Бердичева Валерія Дорошенка.

Серед бердичівлян активну участь в Конституційному процесі брали Юрій Лукуц, Павло Передрій, Петро Костюк, Анатолій Кашпірук, Михайло Пасічник, Володимир Мариняк, Анатолій Кондратюк, Фелікс Пашківський, Олександр Доманський, Богдан Степанюк, Валентина Білецька

Члени комітету регулярно збиралися на засідання, де звітували про результати збору підписів населення під відозвою про підтримку проекту Конституції, про виступи перед трудовими колективами по роз’ясненню основних положень проекту Конституції, про підготовку газетних публікацій по проекту Конституції та інших заходах плану роботи комітету по підтримці прийняття нової Конституції.

Так сталося, що завдяки рішучим діям тодішнього Президента України Леоніда Кучми після 15-годинного сесійного засідання 28 червня 1996 року о 9-ій годині 20 хвилин 315 депутатів Верховної Ради проголосували за прийняття нової Конституції України.

За роки проголошення незалежності України ця подія не мала собі рівних за значенням для держави. Прогресивно налаштовані громадяни України чекали від такої визначної події позитивних змін в державі.

20 років життя з Конституцією показали, що недотримання її регулярно змінюваними правлячими гілками влади не дає змогу навести належний порядок у державі. Кожний Президент України намагався внести свої зміни в Конституцію. Петро Порошенко не є виключення з цього правила.

Варто зазначити, що в США протягом більше двох сотень років внесено лише кілька змін.  

*****

Незалежний інформаційний ресурс Бердичів СІТІ пропонує вашій увазі унікальні історичні документи як проходив Конституційний процес в місті Бердичеві надані з особистого архіву депутата Бердичівської міської ради Побережного Олексія.

Кожна скан-копія є клікабельною.

 

 

 

 

 

 

 

   
   
   


Ваш IP:34.229.131.158
   
@Mail.ru.