Фан-клуб «За Бердичів» відзначив п’ятницю 13-го в музеї ФОТО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Середа, 18 травня 2016, 20:35
Автор: Наталка Зоз та Олексій Побережний
Перегляди: 1891

В п’ятницю 13 фан-клуб "За Бердичів" передав в Музей міста Бердичева історичні знахідки. Одні предмети знайдені на окраїнах нашого міста, інші - в прикордонних з нами Київській, Винницькій, Хмельницькій, Рівненській областях.

Ініціатор заходу Віктор Гончарук відзначив на просвітницькому характері події: ".....ми не являємося політичною організацією, ми не приставляємо нічиїх інтересів. Ми неформальне об’єднання тих - кому небайдужий Бердичів. Наша основна мета допомогти місту стати цікавим і привабливим як для туристів, так як і для самих бердичівлян. Напередодні міжнародного дня музею (18 травня) ми даруємо нашому музею ряд експонатів.....".

 

Кожен експонат має прив’язку до певного історичного періоду. Частина з них були викуплені, інші – передані безкоштовно небайдужими громадянами. Подібної колекції в нашому музеї не було.

Перелік переданих старожитностей:

- Металопластика часів Київської Русі. X-XIII століття. Домонгольський період: накладні щитки, фрагменти браслетів, натільні хрестики, елементи ременів, пряжки, дзвіночки - прикраси (жіночі прикраси), фрагменти з солярними знаками (щиток персня)  фрагменти браслетів кручених і цільних з малюнком, римські каблучки і т.д.

- Персні та каблучки (X-XIII ст.): Персні з вирізьбленими вставками з каменів, змієподібні персні, щитки тамгоподібних перснів, кручені, пластинчасті персні, каблучки.

- Нумізматика: монети Римської імперії та середньовічної Польщі.

- Козацькі кресала, козацький ніж, козацька однозуба вилка.

- Стремена і шпора (кінця XIX - початку XX століть).

- Альбом з репродукціями фотографій Бердичева початку 20 століття.

- Фотографії кабінетні початку ХХ століття.

- Фотографії Бердичева 50-60-х років.

- Книжка, видана в Бердичівській друкарні Дорфмана (початок ХХ століття).

   
   
   


Ваш IP:34.229.131.158
   
@Mail.ru.