Що робить наша місцева влада в часи війни на сході. КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Четвер, 12 лютого 2015, 09:40
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 1635

Дуже часто сьогодні в розмовах українців можна почути песимістичні нотки про численні не допрацювання влади. Картинка зі сходу України на телеекранах стала традиційною в багатьох родинах увечері, коли всі приходять після робочого дня.

Аеропорт, обстріл Маріуполя, загиблі та поранені українські військові – це головні теми для розмов та обговорення. Про україно-російську війну багато говорять, як про щось важливе, але далеке, те, що не торкнеться пересічних бердичівлян. Так само як людина відкидає думку про власну кінцевість, так містяни необачно забувають, що цей ворог ніколи не був братом, а зараз показав свою північну дику жадібність та безжальність до українців в Криму і на Сході.

В нашому регіоні на сьогодні відносно спокійно, але так буде й надалі тільки якщо кожен на своєму місці вчинить превентивні дії заради головного – безпеки. У високих кабінетах в цьому напрямку працюють.

Отож, про те, що робить наша служба безпеки України, як проходить мобілізація, куди звертатися та кого кликати коли щось «не так» та у скільки бердичівлянам обійшлася війна з російським окупантом. Про це у матеріалі.

Чим займається служба безпеки України на Житомирщині?

Під час наради, яку провів голова облдержадміністрації, начальник Управління СБУ в Житомирській області Володимир Пахнюк наголосив, що відомство приведено в ступінь бойової готовності, який підтримується ще з 2014 року, а до 23 січня було визначено перелік вразливих об’єктів. Вже вжито комплекс антитерористичних заходів, розроблені плани їх проведення, а також здійснено розрахунок сил і засобів, завдяки чому кожен керівник силового відомства та військового формування чітко знає алгоритм дій у випадку надзвичайних ситуацій.

Співробітники УСБУ відпрацюють чіткий механізм оперативного реагування на техногенні аварії та терористичні акти.

Володимир Пахнюк запевнив, що відомство не допустить проявів тероризму на території області. Посадовець наголосив, що на Житомирщині достатньо сил і засобів для належного реагування та протидії надзвичайним ситуаціям та повідомив, що найближчим часом будуть проводитися спільні навчання на базі визначених стратегічних об’єктів.

У своєму виступі прокурор Житомирської області Дмитро Лубчук звернув увагу на те, що безпека в області – це спільна відповідальність як представників влади, так і громадян. Прокурор повідомив, що буде створена слідчо-оперативна група, яка реагуватиме на надзвичайні ситуації та запевнив, що співробітники прокуратури зроблять все можливе для попередження проявів загроз і небезпечних ситуацій. Про що повідомила прес-служба ОДА.

Як в нас відбувається мобілізація?

Про стан проходження четвертої хвилі мобілізації на території Житомирської області звітував обласний військовий комісар Микола Залесський.

Так кожному регіону доведені чіткі мобілізаційні плани. В Україні часткова мобілізація згідно Указу Президента України Петра Порошенка проводитиметься протягом 210 діб.

За словами Миколи Залесського, на території області перша черга четвертої хвилі мобілізації триватиме 90 діб. Вона вже розпочалася з 20 січня 2015 року і проходитиме в два етапи. Так перший етап з 20 по 27 січня – оповіщення, збір та медичні огляди військовозобов’язаних. З 28 січня відбуватиметься призов та поставка мобілізаційних ресурсів до Збройних Сил. Також з 28 січня протягом 22 діб поставлятимуться транспортні засоби.

Обласний військовий комісар повідомив, що у перший етап укомплектовуватимуться військовозобов’язаними жителями області 19 військово-організаційних формувань. У цьому етапі заплановано призвати більше 1000 осіб та поставити більше 100 одиниць техніки національної економіки.

У другому етапі, який триватиме з 19 лютого по 16 березня, укомплектуванню підлягає 8 військово-організаційних формувань, до яких призиватимуть більше 2000 осіб. У другому етапі мобілізуватимуть й до державної прикордонної служби.

Що робити коли «щось не те»? Звертайся в штаб!

Голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Машковський дав ряд доручень щодо посилення заходів безпеки на теренах Житомирщини.

Нагадаємо, що для забезпечення безпеки громадян і захисту найважливіших об’єктів інфраструктури областіфункціонує оперативний штаб щодо вжиття заходів із запобігання терористичним проявам та виникнення інших надзвичайних ситуацій на території області.

Міським головам доручено перейти в щоденний оперативний режим роботи, утворити оперативні штаби на місцях, проводити щоденні оперативні наради із запрошенням керівників правоохоронних органів з питань координації роботи по безпеці громадян і захисту об’єктів інфраструктури.

Крім того, необхідно проводити роз’яснювальну роботу серед громадян щодо посилення заходів безпеки і забезпечити роботу «гарячих ліній» для інформування про можливі загрози та загострення ситуації.

В облдержадміністрації вже створено відповідну «гарячу лінію» з цілодобовим чергуванням відповідальних осіб (телефон (0412) 475-101).

Також поставлено завдання уточнити перелік об’єктів першої та другої категорій регіонального і місцевого значення, організувати охорону цих об’єктів. Приділити увагу об’єктам життєдіяльності населення (водо-, тепло-, газопостачання), а також особливу увагу приділити мостам, гідротехнічним спорудам, залізничним станціям.

При управлінні ДСНС України в Житомирській області вже створено спеціальну мобільну групу для реагування на техногенні катастрофи. Також в області посилено контроль за наявністю лікарських засобів для надання екстреної медичної допомоги населенню.

На Житомирщині вже вдвічі збільшено кількість патрулів, залучено громадськість, працівників підприємств, установ і організацій для того, щоб посилено патрулювати вулиці згідно з порядком, визначеним МВС. Триває налагодження співпраці з приватними підприємствами щодо обміну інформацією з засобів відеоспостереження Про це повідомила прес-служба ОДА 


ГАРЯЧА ЛІНІЯ

В Облдержадміністрації - (0412) 475-101

В Бердичеві 102, або 2-11-02


В Бердичеві також днями відбулось перше засідання штабу. За словами Олександра Велімовського, заступника начальника Бердичівського МВ, вживаються додаткові заходи з охорони громадського порядку до патрулів на вулицях долучені члени громадських формувань, встановлено камери зовнішнього відеоспостереження.

В БЕРДИЧЕВІ Гарячі телефони 102, або 2-11-02. За словами міліціонера, за необхідності слідчо-оперативна група одразу виїде на цей виклик і перевірить підозрілих осіб, або речі.

Під час наради підняли питання перевірки в місті бомбосховищ та укриттів. Таких в місті на балансі служби цивільного захисту - 45. Готові до використання близько половини з них. Чиновники вкотре обіцяють скоро усунути недоліки. Кажуть оголошення про розташування укриттів мають бути розміщені на будинках. Також в таких листівках буде йтися про правила поведінки у разі надзвичайної ситуації.

Скільки бердичівляни дали військового збору або по чому нині війна з москалем

Як повідомляє Бердичівська об’єднана державна податкова інспекція в минулому році військового збору було зібрано в сумі понад 3,3 мільйонів гривень. Йдеться про кошти від платників податків міста Бердичева та району за 5 місяців 2014 року з моменту запровадження відповідного платежу в серпні минулого 2014 року.

Нагадаємо, у 2015 році продовжено норму законодавства, відповідно до якої необхідно нараховувати та сплачувати військовий збір. Слід зазначити, що таке оподаткування військовим збором за ставкою 1,5% здійснюватиметься до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних сил України.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. №71-VIII відтепер об'єктом оподаткування військовим збором тепер є всі доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку. Тобто об'єкти оподаткування військовим збором та податком на доходи фізичних осіб відтепер збігаються. Повідомляє РІО Бердичів з посиланням на Бердичівську ОДПІ

Як бачимо, певна робота проводиться або мала б проводитись. Завдання влади – координувати дії відповідних структур та громадян, а наше, простих людей – бути пильними, контролювати і допомагати владі. Адже питання безпеки є надзвичайно важливим і не варто про це забувати.

   
   
   


Ваш IP:44.200.145.223
   
@Mail.ru.