В Бердичеві руйнується Меморіал Слави військовим медикам, а для чиновника він не має ніякої цінності ФОТО

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Вівторок, 11 серпня 2015, 08:56
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 1951

Пам’ятник військовим медикам розташований в Бердичеві може будь-якої миті зруйнуватися. Попри те, що таких монументів є кілька одиниць на всю країну, він вже з десяток років оточений сміттям та бур’янами у людський зріст.

 

Головний спеціаліст з питань охорони культурної спадщини Бердичівської міської ради Ілона Дусик підтвердила, що пам’ятник навіть не значиться в реєстрі культурної спадщини міста. «Ніхто його не ставив на облік. Військові пішли, а пам’ятник залишився», - зазначила спеціаліст.

А заступник міського голови навіть поставив під сумнів його… цінність. Як повідомляє видання Бердичівський погляд, Михайло Гайченя пообіцяв, що комісія з питань охорони культурної спадщини знову огляне пам’ятник і прийме рішення, що з ним можна зробити. Але особисто Михайло Гайченя переконаний, що даний меморіал, як витвір мистецтва, не має ніякої цінності. Непросто його також й буде перенести в інше місце, так як він може повністю зруйнуватись. «На облік потрібно брати ті об’єкти, які мають цінність», - підсумував заступник мера.

Заступник міського голови Бердичева Василя Мазура - Михайло Гайченя: "На облік потрібно брати ті об’єкти, які мають цінність"

Не цікавить благоустрій монументу і численні приватні структури, які розташовуються навколо нього, а це склади, підприємства, офіси і навіть завод.

Нагадаємо, Меморіал Слави воїнам-медикам розташований по вул. Короленка, 39.  Він був встановлений на колишній території медичної роти військової частини. Відкритий 15 листопада 1984 року. На початку нового тисячоліття військові частини, що тут дислокувались були розформовані, а територія перейшла у власність місцевої громади.

«В основі меморіалу три різновисокі, що примикають одна до одної стели на виступаючому прямокутному постаменті. На них укріплений погрудний барельєф з бетону та білою мармуровою крихтою – фронтова медсестра з пораненим. У лівій частині стінки – рельєфний напис: "Подвиг Ваш переживет века". Праворуч способом сухої графіки по бетоні виконано панно: перев'язка пораненого в бою, винос пораненого з поля бою, робота в операційній, елементи сучасної медичної техніки, чаша з вічним вогнем – символом пам'яті», - такий опис монументу подає сайт «Мій Бердичів».

Як виглядає меморіал сьогодні чудово ілюструють фото.

Бердичівські чиновники не вміють шанувати ні сучасне, ні минуле. Читачі незалежного інформаційного ресурсу Бердичів СІТІ могли в цьому переконатися на прикладі побудови меморіалу «Слава Героям», охороні пам’ятників Леніну та інших комуністичних злочинців в місті протягом десятків років з часу руйнування совєцького союзу. Але коли війна з російським окупантом сьогодні, як і сотні років тому, знову зайшла в кожну хату подібні пам’ятники набувають нових сенсів. Українці згуртувалися й намагаються зробити все, що можуть для того, щоб в ріднім краї не дати панувати нікому. Адже на своїй, українській Богом даній землі своя правда, і сила, і воля.

Очевидно, що пам’ятник потребує реконструкції, адже українських медиків не варто ототожнювати з совєцькими, а зірки та інші елементи московської пропаганди мають бути зняті згідно Законів України про декомунізацію. Окрім того, цілком логічно даний монумент виглядав би на території госпіталю чи навіть центральної міської лікарні, адже це пам’ятник військовим медикам, які рятують життя поранених під час війни кожного дня. 

 

 

Матеріали до теми:

 

Бердичівські патріоти сформували вимоги до влади щодо гідного вшанування Героїв України

 

Блог Олексія Побережного: Бердичівські чинуші знову показують свою обмеженість та відданість совковим принципам

 

Совєцька пропаганда в бердичівській школі

 

Напередодні Різдва в Бердичеві «здуло» ще однин пам'ятник Леніну. ВІДЕО

 

В Бердичеві поцупили «макітру» Леніна 

 

   
   
   


Ваш IP:3.238.111.130
   
@Mail.ru.