Бердичівські патріоти сформували вимоги до влади щодо гідного вшанування Героїв України

Категорія: ВО "Свобода"
Опубліковано: Понеділок, 06 липня 2015, 08:53
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 2636

5 липня представники патріотичних організації міста Бердичева провели засідання робочої групи з питання належного вшанування слави Героїв Небесної сотні та воїнів Героїв АТО. Представники Всеукраїнського об’єднання «Свобода», «Правого сектору» та спортивно-патріотичного клубу «СІЧ» сформували шляхи вирішення проблеми знаходження коштів для допомоги сім’ям загиблих вояків-бердичівлян та уникнення в майбутньому протистояння представників несумісних ідеологій в місті Бердичеві.

Націоналісти вкотре довели місцевій владі, що патріотичний підхід в місцевому самоврядуванні завжди ефективніший, ніж традиційна бутафорія та передвиборче окозамилювання, яке робиться під виглядом турботи про бердичівлян.

 

На думку багатьох пересічних бердичівлян, реалізацією спорудження меморіалу «Слава Героям» місцеві керманичі чудову ідею перетворили на справжній абсурд. Зібравши на благодійному концерті та серед працівників бюджетних установ міста 175 тисяч гривень в березні місяці, перейшли до ремонтних робіт старого «Вічного вогню». Натомість, замість меморіалу вшанування Героїв України містяни побачили, стелу з табличкою залишену з часів злочинного комуністичного, яка відзначає комуністів-підпільників і не має жодного слова про Небесну сотню та Героїв АТО.

Окрім того, в повітря щодня випускається газ, на оплату якого в бюджеті міста Бердичева тільки в 2015 році закладено 60 тисяч гривень. На фоні зростання комунальних тарифів та значного зубожіння населення ці факти виглядають як продовження знущання над українцями.

9 травня також не обійшлося без провокацій, місцевий комуніст прийшов на відзначення Дня пам’яті та примирення з червоним прапором під яким вбивали мільйони українців.

Вже наприкінці травня невідомі патріоти облили червоною фарбою частину старого пам’ятника, де знаходиться комуністична табличка. Не обійшлося й без «своєрідної подяки» ідейному натхненнику залишити все «по-старому». Василю Мазуру згадали початок його політичної кар’єри в молодіжному крилі комуністичної партії - комсомолі та попередили, що червоному терору не місце поруч з Героями.

Саме тому, за ініціативи Бердичівської міської партійної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» було створено робочу групу з питання належного вшанування в місті Бердичеві Героїв Небесної сотні та воїнів Героїв АТО. До її складу увійшли громадська організація «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО в Житомирській області», громадська організація «Самооборона міста Бердичева та Бердичівського району», громадська організація «Правий сектор», громадська організація патріотично спортивний клуб «СІЧ» та громадська організація «Майдан+». Учасники робочої групи ще наприкінці червня звернулися до міської влади з вимогою демонтувати написи злочинної комуністичної епохи з пам’ятного знаку «Слава Героям».

Тепер Василь Мазур має визначитись чи прислухатись до порад небайдужих та активних бердичівлян чи залишити все по-старому.

Нагадаємо, згідно Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборони пропаганди їхньої символіки» під заборону та демонтаж потрапляють усі елементи пропаганди комуністичного тоталітарного режиму.

 

Текст звернення від 5 липня:

Бердичівському міському голові

Мазуру В.К.

 

Звернення

 

За результатами проведеного круглого столу робочої групи з питання належного вшанування в місті Бердичеві слави Героїв Небесної сотні та воїнів Героїв АТО надаємо пропозиції для  реконструкції та приведення до належного стану меморіалу «Слава Героям».

З метою уникнення провокацій та сутичок представників несумісних ідеологій при вшануванні пам’яті Герої України.

А також для раціонального використання коштів міського бюджету Бердичева,

 

ВИМАГАЄМО:

1 Змінити комуністичний напис таблиці на такий: «Героям України, які боролись за самостійну соборну Українську державу».

2 Доповнити список Героїв загиблих в антитерористичній операції прізвищами воїнів, які проживали в Бердичівському районі.

3. Демонтувати символ злочинного комуністичного режиму – зірку.

4. Припинити нераціональне використання природнього газу, через зміну цільового призначення коштів з міського бюджету на допомогу сім’ям загиблих бердичівлян.

5. Вмонтувати на верхівку стели державний символ – Герб України.

 

Перше звернення про формування робочої групи патріотичними організаціями міста

   
   
   


Ваш IP:44.200.145.223
   
@Mail.ru.