На території Бердичівщини розпочинається полювання на "мак"

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Понеділок, 25 травня 2015, 19:49
Автор: Олексій Тростянський
Перегляди: 1869

У період з 20 травня до 24 вересня на території Бердичівщини, як і держави загалом, проходять оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак». Завдання відпрацювань – виявляти незаконні посіви маку та конопель, перекривати канали надходження цих рослин у незаконний обіг.

 

Громадянам варто знати, що власники земельних ділянок, на яких будуть виявленні незаконні посіви наркомістких рослин можуть бути притягнуті як до адміністративної так і до кримінальної відповідальності.

Так, згідно статті 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконні посіви й вирощування снодійного маку чи конопель передбачено накладення штрафу від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин.

Санкції статті 310 Кримінального Кодексу України за вирощування маку чи конопель передбачають штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

Особа, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 Кримінального Кодексу України може бути позбавлена волі на строк від 3 до 7 років.

Правоохоронці нагадують, що посіви маку та коноплі в Україні дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали відповідну ліцензію, дозвіл та здійснюють охорону посівів державною службою охорони. Усім іншим громадянам, навіть за квітку маку чи кущ коноплі, та не значні посіви загрожує відповідальність.


Бердичівський МВ УМВС України
в Житомирській області

   
   
   


Ваш IP:34.229.131.158
   
@Mail.ru.