Що важливіше перед виборами – каналізація, чи центральна вулиця?

Категорія: Новини Бердичева
Опубліковано: Вівторок, 14 липня 2015, 20:34
Автор: Олексій Побережний
Перегляди: 1613

Часто-густо мери українських міст у своїй риториці звертаються до порівнянь своєї діяльності з брудною і невдячною роботою сантехніка чи електрика, підводячи до думки, що міський голова, в першу чергу, це господарник, який вдень і вночі піклується про те, щоб в оселях городян було тепло і світло, щоб вода постійно подавалась до людських кранів і так само справно відводилась з їх унітазів туди, куди потрібно. 


Але новинні сюжети частіше показують мерів не біля розритих ям там і сям прогнивших водогонів, а на святкових сценах з букетами квітів, урочисто перерізаючих стрічки, проголошуючи пафосні речі на масових заходах (іноді організованих лише для цього), грізно караючих з офіційної трибуни підлеглих та роздаючих грамоти та подарунки. 
Та це оцінки дуже й дуже суб’єктивні. А який же може бути об’єктивніший спосіб відповісти на питання, винесене в заголовок статті? 
Можливо, аналіз видатків спеціального фонду бюджету розвитку Бердичева на цей рік, опублікований нещодавно на офіційному сайті міста, трохи в цьому допоможе. 
Так, з 16 мільйонів гривень, запланованих на цей рік капітальних видатків, 9 з лишнім мільйонів піде чи вже пішло на реконструкцію будівлі театру, майже 5 мільйонів – на ремонт колишнього кінотеатру, 1,2 мільйона – на спортивний майданчик під вікнами міськвиконкому, та триста тисяч – на ремонт площі біля «вічного вогню». 
В цій самій таблиці зафіксована потреба у коштах в 24 мільйона гривень для суттєвої реконструкції міських мереж очистки стічних вод (20 мільйонів – безпосередньо очисні споруди, та 4 мільйони – КНС та колектори в районі Корніловки). Але для цих потреб вирішили виділити всього двісті тисяч гривень. 
Поки що це лише проект рішення міської ради, але, судячи, з практики прийняття рішень нашою радою, депутати дуже мало на що впливають. Отже, зовсім незабаром,гроші платників податків, можливо, перетворяться в спортивну школу та новий театр, а в річку як скидалась десятки років неочищені стоки, так і скидатимуться.

Перелік об’єктів на які виділятимуться кошти з міського бюджету Бердичева у 2015 році (клікабельно)

 

Джерело: РІО Бердичів (Олександр Доманський)

   
   
   


Ваш IP:44.200.145.223
   
@Mail.ru.